Hak-İş'ten "1 Mayıs mektubu"

Hak-İşten 1 Mayıs mektubu
Hak-İş tarafından 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türk-İş, Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen'e birlik mesajını içeren mektup gönderildi

ANKARA (AA) - ÖZCAN YILDIRIM - Hak-İş tarafından 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türk-İş, Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen'e birlik mesajını içeren mektup gönderildi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin tarafından kaleme alınan mektupta, 1 Mayıs'ın adına yakışır şekilde birlik ve dayanışma içinde kutlanması konusunda Hak-İş, Türk-İş, Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen'e önemli görevler düştüğü belirtilerek, 1 Mayıs'ın birlikte ve kurumsal olarak kutlanması konusunda bir gelenek oluştuğu ve yasaklı bölgelerin kutlamalara açılmasının başarıldığı ifade edildi.

Hak-İş'in bu yıl 1 Mayıs'ı kitlesel olarak Kayseri'de kutlama kararı aldığı anımsatılarak, Kayseri'nin dışında Hak-İş üyelerinin İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere diğer illerde düzenlenecek ortak kutlama programlarına da katılmasının kararlaştırıldığı vurgulandı.

-Çalışanlar kutlamalara davet edildi

Kayseri, İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere dört konfederasyon öncülüğünde farklı illerde yapılacak kutlamalarda birlik, dayanışma ve ortaklaşmanın gerçekleşeceğine inanıldığı dile getirilerek, mektupta şunlar kaydedildi:

"Bütün emekçileri Konfederasyonlarımızın öncülük ettiği Kayseri, İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere bütün illerde gerçekleştirilecek kutlamalara yoğun olarak katılmaya davet ediyoruz. 1 Mayıs'ın; birliğin, beraberliğin, dayanışmanın günü olarak en etkin, başarılı ve barışçıl bir şekilde kutlanacağına inanıyoruz. 1 Mayıs, çalışma hayatının sorunlarına ilişkin önemli mesajların verileceği bir gün olacak. Başta taşeron ve mevsimlik işçilik, ücretlerdeki ağır vergi yükü, örgütlenmenin önündeki engeller, kayıt dışı istihdam ve işsizlik gibi sorunların çözümü, daha fazla demokrasi ve özgürlük, yeni anayasa talebi gibi konularda her birimizin ayrı ayrı ve birlikte vereceğimiz mesajların önemli olduğuna inanıyoruz. 1 Mayıs, bu mesajların en etkili şekilde ortaya koyulacağı bir gün olacak."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com