HAK-PAR Genel Başkanı Burkay, Tunceli'de

HAK-PAR Genel Başkanı Burkay, Tuncelide
Burkay: "Şimdi silahlar susmuş durumda. Bu, güzel bir şey. Biz bunu destekliyoruz ve biz bir daha silahların konuşmasını istemiyoruz"

TUNCELİ (AA) - Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Kemal Burkay, "Şimdi silahlar susmuş durumda. Bu, güzel bir şey. Biz bunu destekliyoruz ve biz bir daha silahların konuşmasını istemiyoruz" dedi.

Burkay, memleketi Tunceli'de partisince Sanat Sokağı'nda düzenlenen mitingde, partililere ve vatandaşlara hitap etti. Kendilerini halka anlatmak ve tanıtmak için yerel seçimlere gireceklerini belirten Burkay, parti olarak 55 kentte yarışa katılacaklarını söyledi.

Siyasi mücadelesinde hep mazlumların yanında olduğunu dile getiren Burkay, HAK-PAR'a ihtiyaç olduğu için siyasetin içinde bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ne yazık ki siyaset, özellikle bizim ülkemizde iyi bir itibara sahip değil ama dediğim gibi benim mücadelem para ve post için değil. Olsaydı zaten başka türlü olurdu. Şunu diyebilirim ki HAK-PAR, bu ülkede henüz Parlamento'da değil, henüz büyük kentlerin belediyelerine sahip değil ama HAK-PAR, şu anda seçime giren partiler içerisinde en iyi programa sahip parti. HAK-PAR, ülkenin bütün önemli sorunları için bize göre en doğru tespitlere sahip ve doğru çözüm yolları gösteriyor."

Parti olarak siyaseti farklı bir anlayışla yaptıklarını ifade eden Burkay, kavgacı olmayan, görüşlerine ve düşüncelerine güvenen, şiddetin bir çözüm olmadığını benimseyen, barışçı yöntemlerle siyaset yapan bir parti olduklarını belirtti.

 

- "Barışçı yöntemlerle sorunlarımızı çözebiliriz"

Türkiye'de sorunların uzlaşıyla çözülebilecek noktaya geldiğine dikkati çeken Burkay, şunları söyledi:

"Şimdi silahlar susmuş durumda. Bu, güzel bir şey. Biz bunu destekliyoruz ve biz bir daha silahların konuşmasını istemiyoruz. Bir tek insanımız bile ölmemeli. Son olarak, Berkin'in (Berkin Elvan) ölümünden sonra çıkan olaylarda Burak Can (Burak Can Karamanoğlu) adında bir genç öldü. Burada (Tunceli'de) eylemler sırasında, genç bir polis (Ahmet Küçüktağ) hayatını kaybetti. Bunların ailelerine de başsağlığı diliyoruz. Bunlar için de üzülüyoruz ve şuna inanıyoruz; biz, barışçı yöntemlerle sorunlarımızı çözebiliriz. HAK-PAR olarak buna talibiz.” 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com