'Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır'

'Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır'
Adana'da memurların bir günlük iş bırakma eylemine, Türkiye Kamu-Sen, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Birleşik Kamu -İş üyesi yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Polisin tüm uyarılarına rağmen yürüyen memurlar, kent trafiğini yaklaşık bir s
Merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Caddesi'ndeki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü önünde toplanan kamu çalışanları, 'Hükümet istifa', 'Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır' sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

Memurlar, taşıt trafinin yoğun olduğu Ali Münif Yeğen Ağa Caddesi'ni takiben 5 Ocak Meydan'nı ilerlerken, bir polis amiri megafonla yapılan yürüşün yasa dışı olduğunu söyleyip, eyleme son verilmesini istedi.

Uyarılara rağmen yürüyüşü devam ettiren memurlar 5 Ocak Meydanı'ndan dönüş yapıp, Çakmak Caddesi'ni takip ederek İnönü Parkı'na geldi.

Yürüyüş güzergahındaki araç trafiği yaklaşık bir saat süreyli kilitlendi.Bir kilometre kadar kortej oluşturan eylemcilerin bağlı bulunduğu sendikaların temsilcileri İnönü Parkı'nda basın açıklaması yaptı.

Hükümeti eleştiren konfederasyon temsilcileri, istedikleri zam oranı verilene kadar farklı eylemlere devam edeceklerini bildirdi. Daha sonra parkın içine geçen eylemciler, oturma eylemi başlattı.
 
OKULLARDA DERS YAPILMADI
 
Adana'da kamu çalışanlarının iş bırakması nedeniyle bir çok okulda ders yapılamadı. Okullara gelen öğrenciler öğretmenlerini bulamayınca evlerine döndü. Eyleme katılan demiryolu çalışanları da dün gece saat 24.00'ten itibaren trenleri çalıştırmadı.

Posta işletmesindeki görevliler de çalışmayı bıraktı. Polisin geniş güvenlik aldığı yürüyüş güzergahında esnaf ve vatandaşlarda eylemcilere destek verdi. Bazı vatandaşlar eylemcilere soğuk su servisi yaptı.

Eylemciler, yürüyüş güzergahında davul zurna eşliğinde halay çekti.
 
DAVULCU KARABORSASI
 
Çok sayıda işyeri ayrı ayrı davul-zurnacı tutarak yürüyüş alanına doğru gittiği için kentte davul- zurnacı karaborsası yaşandı. Davulcular ve zurnacılar, normal günlerde daha az ücret istemekle birlikte görev nedeniyle yarım saatliğine 60-100 lira arasında ücret aldıklarını söyledi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com