Hakan Albayrak nasıl çark etti?

Hakan Albayrak nasıl çark etti?
Fethullah Gülen'i Firavun'un yol arkadaşı ilan eden Hakan Albayrak'ın 2007'de yazdığı yazı ortaya çıkınca sosyal medya sallandı!
CNN Türk'te Fethullah Gülen'i yerden yere vuran hatta Firavun'un yol arkadaşı ilan eden Hakan Aybayrak'ın Yenişafak'ta yayınlanan eski bir yazısı, sosyal medyanın da en çok konuşulan yazısı oldu. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın davetlisi olarak gittiği ülkelerde, Türk okullarını ziyaret eden Albayrak, Gülen'e övgüler yağdırırken onu eleştirenleri de pişkinlik hatta ihanetle suçluyor.

Kişiler unutsa da arşivler unutmuyor! Star gazetesi yazarı Hakan Albayrak'ın CNN Türk'te Fethullah Gülen'e yönelik Firavun'un yol arkadaşı nitelemesi özellikle cemaat taraftarlarını kızdırdı. Twitter'da Albayrak'ın eski bir yazısını paylaşayan kullanıcılar, Albayrak'ın 2007 yılında yazdığı yazıya gönderme yaptı.

Peki Albayrak, Yenişafak'ta yayınlanan o yazısında neler söyledi? İşte o yazıdan bazı bölümler;

Geçen ay, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın davetlisi olarak Kırım'ı ziyaret ettim. Sonra, Bursa İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği'nin davetlisi olarak Makedonya'ya gittim. "Dilde, Fikirde, İşde Birlik"in destanını yazan İsmail Gaspıralı Bey'in memleketi Akmescit'te, Giray Hanlar'ın payitahtı Bahçesaray'da ve Yahya Kemal'in baba ocağı Üsküp'te Türk okullarını gezdim, öğretmen ve öğrencilerle hasbihal ettim.

"GÜLEN'İN OKULLARI 1 NUMARA"

Gördüklerimin, işittiklerimin, hissettiklerimin hülasası şu: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin riyasetinde kurulan ve genellikle bilim olimpiyatlarındaki başarılarıyla adlarını duyuran bu okullar sadece maddi değil aynı zamanda manevi donanım bakımından da bulundukları ülkelerde 1 numara. Tatbik edilen talim-terbiye metodu yarış atı yetiştirmeye değil, başarıyı fevkalade önemsemekle beraber ahlak ve fazileti başarıya kurban etmeyen dengeli insanlar yetiştirmeye matuf. Farklı din ve ırklardan, vatanlarına-milletlerine bağlı, bilgili ve edepli nesiller yetişiyor bu okullarda. İyi niyetli, güler yüzlü nesiller.

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçen öğretmenlerin huyu-suyu öğrencilere de sirayet ediyor. Tabii, Türkiye sevdaları da.

"PİŞKİN PİŞKİN ABD'DE NE İŞİ VAR DİYORLAR"

Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce Türk okulunda binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce "Vladimir"in yetiştiğini bilmek ne güzel. Bunlar genellikle seçkin ailelerin çocukları. Yakın gelecekte ülkelerinin bilim, sanayi, ticaret, sanat, basın-yayın ve siyaset çevrelerinde söz sahibi olacak gençler. Uluslararası ilişkilerde önceliği daima Türkiye'ye vermeye, ülkelerini Türkiye ile kaynaştırmaya ve Türkiye ile omuz omuza yükseltmeye hazırlanan potansiyel yöneticiler, kanaat önderleri.

"BU GAYRETİN KAYNAĞI FETHULLAH GÜLEN..."

Cumhuriyet tarihinin en büyük, en derin, en hikmetli, en verimli 'dış politika' atağından söz ediyoruz; Türkiye'yi başlara taç eden, Türkiye'yi yükselten, Türkiye'yi 'dünya devleti' yapan müthiş bir gayretten...

Bu gayretin kaynağı olan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye medyun-u şükran olmak ve ondan azami derecede istifade etmeye çalışmak yerine, onu türlü çeşit tehditlerle vatanından hicret etmeye zorlayan, sonra da pişkin pişkin "Amerika'da ne işi var? Niye vatanını terk etti?" diye soran ve "Amerikancı Fethullah"tan dem vuran malum çevrelerin aklına şaşıyorum. Milliyetçiyiz diyorlar, vatanseveriz diyorlar, ama vatana-millete dünya çapında prestij kazandıran bir harekete var güçleriyle saldırıyorlar. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Ay-yıldızlı al bayrağı ancak evlerine asabilenlerin, o bayrağı Asya, Afrika, Avrupa, Amerika ve Avustralya'nın dört bir yanında şerefle dalgalandıran "Hizmet" erlerine gıpta etmeleri gerekirken, onlara anlaşılmaz bir hınçla buğzetmeleri ne tuhaf!

"ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

"Dinler arası diyalog"la ilgili çekincelerim bir yana; ufkumuzu alabildiğine genişleten Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükranlarımı sunuyor, onu hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Allah –Azze ve Celle- sizden razı olsun, rahmet ve bereketini üzerinizden eksik etmesin hocam.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com