Hakan Fidan Köşk'e çıktı

Hakan Fidan Köşk'e çıktı
MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanı Gül'ün görüşmesi sona erdi.

Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya'nın telafonuyla KCK soruşturması kapsamında ifade vermeye çağrılan MİT Müsteşarı Hakan Fidan, saat 14.00'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek üzere KÖŞK'e çıkmıştı.

İfadeye çağrıldıkları doğrulanmıştı

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş’in KCK savcıları tarafından ifadeye çağrıldığı haberi, daha önce “Yok öyle birşey” denerek inkar edilmişti. Daha önce de CHP'nin suç duyurusunda bulunduğu, MİT'çilerin ifadeye çağrıldığı iddiası, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen tarafından doğrulandı.

KCK operasyonunun ardından...


İstanbul Cumhuriyet Başsavcı-vekilliğinin yürüttüğü KCK soruşturmasında MİT’in üst düzey yöneticilerinin ifadeye çağırılması, 13 Ocak 2012’de BDP Diyarbakır İlçe Başkanlığı’na yapılan operasyon sonrası gündeme geldi.

Çağrıldığı ifadeye gitmedi

Savcılığa davet edilen MİT Müsteşarı Hakan Fidan ifadeye çağrılmış ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelmemişti.

Dün gece yarısı 12'ye kadar kurmayları ile durumu istişare eden Fidan, bu sabah saat 7 civarı MİT karargahındaki odasına geldi. Kahvaltısını ettikten sonra saat 10'da önce müsteşar yardımcıları ve daire başkanları ile kritik bir toplantıya girdi. Ardından saat 14:00'te Köşk'e çıktı. MİT Müsteşarı ile Gül'ün görüşmesi 15:50 sıralarında sona erdi. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com