Hakan Şükür Cemaat'in kanalında fena bombaladı

Hakan Şükür Cemaat'in kanalında fena bombaladı
Cemaat'in destekçisi Bugün TV'ye katılan Hakan Şükür evinden 4.5 Milyon Dolar çıkar Halkbank Müdürü için; "25 yıl top oynadım benim o kadar param yok" dedi

AKP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Hakan Şükür yolsuzluk davaları hakkında konuştu. Şükür, yolsuzluk operasyonu kapsamında Halkbankası Genel Müdürü'nün evindeki ayakkabı kutularından çıkan paralarla ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:"Onunla ilgili bir anket var. Yolsuzlukla ilgili ne düşünüyorsunuz sorusuna yüzde 71 oranında... Nasıl düşünmeyeceksiniz. Bir banka müdürünün evinde 4,5 milyon dolar çıkacak. Benim yok o kadar param. 25 yıl top oynadım. Inter'de, Parma'da, Torino'da, Blackburn'da, Galatasaray'da... Mutlaka mal varlığım var. Her şey karıştı. Banka müdürü öyle."

Başbakan'ın kendisine vekillik teklif ettiğini hatırlatan Şükür oğulları içerde olan vekillere de sert konuştu. Zafer Çağlayan ve Muammer Güler hakkında; "Şimdi ben bakıyorum aynı ortamda bulunduğumuz bakan büyüklerimiz Zafer bey, Muammer bey şimdi tekrar gündeme gelip 'Bizim hesap veremeyeceğimiz bir durum yok' diyorlar. 2 ay geçmiş, bir çok şey değişmiş. Artık bunları söylemenin çok geç olduğu bir ortam. İnşalah hesap veremeyecekleri bir şey yoktur." dedi.

"İSPATLANIRSA BİR ÇOK ŞEYDEN VAZGEÇERİM"

"Bir emirle, Hocaefendi'nin talimatıyla mı AK Parti'den istifa ettiniz?" sorusu üzerine Şükür, "Benim inançlı olduğumu herkes bilir, değerlerime ne kadar önem verdiğimi herkes bilir. Her şeyimin üzerine yemin edebilirim. Bu ispatlanırsa ben istifa etmeyi bırakın hayatımla ilgili birçok şeyden de vazgeçerim. Benim buradan ayrılma biçimimi, içerde de gördüğüm hakikaten benimle aynı fikirde kendi içimizdeki insanların, belki de hizmetten olduğumdan, öyle gördüklerinden kaynaklanan bir şeyle, hiçbir şekilde sahip çıkmadıklarını gördüm. Yani o kadar büyük rahatsızlıklar yaşadığım anlar oldu ki. Yeni girmişsiniz siyasete ve birçok kez 'acaba ayrılsam mı, istifa etsem mi? Ama işte sayın Başbakanı seviyorum, parti içi disiplin, işte önemli biriyim, bu şekilde ayrılırsam doğru mu olur, biraz kendi itibarım var' gibi çok düşündüğüm anlar oldu" ifadelerini kullandı. (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com