"Hakan Şükür Fenerbahçe'de oynayacaktı"

"Hakan Şükür Fenerbahçe'de oynayacaktı"
"Futbolda Şike" davasında ifade veren tutuksuz sanık Yavuz Ağırgöl, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ağırgöl, "Eski milli futbolcu Hakan Şükür'ü de Fenerbahçe'ye getirdim. Ancak ben otelden ayrıldığım için o da gitmiş. Eğer işim çıkmasaydı Hakan Şükür, Fenerbahçe de oynayacaktı" dedi.

Futbolda Şike iddialarına ilişkin 16'sı tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 11'nci duruşması başladı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan'ın da aralarında bulunduğu 16 tutuklu sanık katıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, eski futbolcu Cemil Turan, Alaeddin Yıldırım, Serkan Acar, Beşir Acar, Yavuz Ağırgöl ve Faruk Yaşar'ın aralarında bulunduğu tutuksuz sanıklar da duruşmada hazır bulundu.

Tutuksuz sanık Yavuz Ağırgöl savunmasında, suçlamaları kabul etmeyerek, ''Fenerbahçe'de 1970 yılından beri futbolcu transferleri yapıyorum. Bana 'Kahveci Yavuz' derler. Rıdvan Dilmen, Cemil Turan, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman bunların hepsini ben transfer etmek için getiriyordum. Otelde saklıyordum. İmza günü kulübe getiriyordum. Beşiktaş ve Galatasaray'dan saklıyordum" dedi.

Sanık Ağırgöl, eski milli futbolcu Hakan Şükür'ü de Fenerbahçe'ye transfer edeceklerini ifade ederek, "Hakan Şükür'ü de getirdim. Saklıyordum ama ben otelden ayrıldığım için o da gitmiş. Eğer işim çıkmasaydı Hakan Şükür de Fenerbahçe de oynayacaktı. Kimseyi zorla getirmedim, hepsi isteyerek geldi.''

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, ''Hakan Şükür Fenerbahçe'de olabilirdi yani öyle mi?'' sorusu üzerine sanık Ağırgöl, ''Ben gitmeseydim o bizdeydi'' yanıtını verdi.

Daha sonra savunma yapan Mersin İdman Yurdu Asbaşkanı tutuksuz sanık Beşir Acar ise şike yapmadığını ve teşebbüste dahi bulunmadığını öne sürerek hakkındaki suçlamaları reddetti. Sanıklardan Ömer Ülkü ile uçakta İstanbul'a döndüğü sırada tanıştığını anlatan Acar, "Kendisiyle yaptığım telefon görüşmelerinde yasadışı hiçbir talep olmamıştır" dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com