"Hakan Şükür nerede?"

"Hakan Şükür nerede?"
Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda, 4+4+4 teklifinin 5. ve 6. maddeleri kabul edildi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün komisyon salonunda olmadığını belirterek, “Komisyon üyelerimizden Sayın Hakan Şükür nerede, Nabi Avcı’nın odasında Galatasaray - Gençlerbirliği maçını izliyor” dedi. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı da, “Ekmek parası” diyerek karşılık verdi.

Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda, 4+4+4 teklifinin 5. ve 6. maddeleri kabul edildi.

Komisyon Başkanı Nabi Avcı, teklifin 5. maddesi üzerindeki görüşmelerde, komisyonun bugünkü çalışmasıyla ilgili bir öneride bulunarak, “Şöyle bir öneride bulunuyorum. Konuşma listesi bir sonraki maddede yine makul 8-10 civarındaki konuşmacıyla devam etmek koşuluyla önümüzde dursun. 5. maddeyi oylayalım. 6. maddedeki görüşmeleri tamamlayıp bu akşam, bugüne mahsus olmak üzere yarın bağlayıcılığı olmayan bir uzlaşmayla bitirmek için öneri sunuyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de “Sizin demokrat tutumunuzdan memnunuz. Yönetim anlayışı ile ilgili bir sıkıntımız yok. Biz kazanılmış bir hak gibi görülmeyecekse bu akşama mahsus, bu akşam talebinize evet deriz. Ama yarın kazanılmış bir hak olarak aynı talepte bulunmayacaksanız bir de yarın kaçta başlayacağız” dedi.

"YARIN GELMEYELİM, KIYAMET KOPMAZ"

Bunun üzerine MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Yarın başlamayalım. Allah’ını seversen yarın gelmeyelim. Milleti telef ediyorsunuz. Pazartesi devam edelim, kıyamet kopmaz” dedi. Nabi Avcı da, “Orta yol bulalım, yarın 15.00’te başlayalım” dedi.

İnce de, “Önergeler adına bir arkadaşımız konuşacak. Bu akşamı kabul ediyoruz. Yarın bu talebi yinelemeyeceksiniz değil mi? Peşinen bu talebi yarın kabul etmem” dedi.

Konuşmaların ardından CHP’nin 5. maddenin teklif metninden çıkarılmasını öngören önergesi reddedildi. Daha sonra yapılan oylamada 5. madde kabul edildi. Ardından teklifin 6. maddesi üzerindeki görüşmelere geçildi.

KABUL EDİLEN MADDELER NE GETİRİYOR?

Teklifin kabul edilen 5. maddesine göre, bu kanunun 76’ncı maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine göre elde edilen gelirler, il özel idarelerince, ortaöğretim kurumlarının arsa temini, binalarının yapım, bakım ve onarımı ile diğer ihtiyaçlarının karşılanması için de kullanılacak.

Teklifin kabul edilen 6. maddesine göre, bu maddenin yayımı tarihinde ilköğretim kurumlarının 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarında eğitim görenler eğitimlerini bu kurumlarda tamamlayacak.

Bu maddenin uygulanmasıyla ilgili usul ve esaslar Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenecek; Bakanlık bu maddenin uygulanmasıyla ilgili düzenlemeleri il, ilçe ve okul bazında yapmaya yetkili olacak. (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com