Hakan Şükür Paraya Para Demiyor!

Hakan Şükür Paraya Para Demiyor!
TRT'den yıllık 728 Bin TL alan Hakan Şükür şimdi de hidroelektirik santrali lisansı aldı…

CHP'li Ali Öztürk, referandum öncesinde AKP'nin Diyarbakır mitingine katılarak "evet" oyu isteyen eski futbolcu Hakan Şükür'e Enerji Bakanlığı tarafından Hidroelektrik Santrali (HES) lisansı verildiğini söyledi.Öztürk, Hakan Şükür'ün bu lisansı satarak kâr elde etmeye çalıstığını idda etti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a, "Eski futbolcu Hakan Şükür'ün Hidroelektrik Santralı (HES) lisansı aldığı, daha sonra bu lisansı pazarlamaya çalıştığı söylenmektedir. Hakan Şükür'ün lisans almasında siyasi iktidara yakınlığının bir etkisi var mıdır" diye sordu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, TBMM Başkanlığı'na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. "Sektörde, çantacılık diye tabir edilen lisans ticareti yapıldığı da bilinmektedir" diyen Öztürk, Bakan Yıldız'a, şu soruları sordu: "Hakan Şükür'ün lisans almasında siyasi iktidara yakınlığının bir etkisi var mıdır? Burada amaç, yatırım yapmak mı, yoksa ruhsat ticareti yapılarak sanal ortamda para kazanmak mıdır? Bu sektörde lisans ticareti yaygın mıdır? Bu durumu engellemek için Bakanlık olarak önlem almayı düşünüyor musunuz?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com