Hakan Şükür suskunluğunu Bugün TV'de bozdu

Hakan Şükür suskunluğunu Bugün TV'de bozdu
Milletvekili Hakan Şükür, AKP'den istifasının perde arkasını Cemaat'in kanalı Bugün TV'de anlattı.
AKP'den istifası sonrası sessizliğini Bugün TV'den Erkam Tufan'la Analiz programında bozan Hakan Şükür'ün röportajının teknik nedenlerle yayınlanamayacağı açıklanmıştı. Ancak Hakan Şükür'ün yayınlanamayan röportajı sosyal medyada dolaşıma girdi.
 
Hakan Şükür, istifası, AKP ve Cemaat arasndaki savaş ve merak edilen diğer soruları yanıtladı.
 
İşte Şükür'ün yayınlanmayan röportajından çarpıcı bölümler...

 
FUTBOLDAN SONRA EN İYİ BİLDİĞİM KONU

Eski milli futbolcu, yeni siyasetçi Hakan Şükür, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili hassasiyetini şu cümlelerle ifade etti:
 
"Dershaneler konusu benim için futboldan sonra en iyi bildiğim konu. En iyi arkadaşlarımın olduğu, 20 yıldır içinde olduğum bir konuda görüşlerimin değer bulmaması beni bu karara itti."
 
EMİRLE GELDİ EMİRLE GİTTİ
 
Şükür, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in istifa sonrası söylediği "Emirle geldi, emirle gitti" sözüne ise "Allah'ın izniyle geldik" yanıtını verdi. 
 
İSTİFA MEKTUBUNU KİM YAZDI?
 
Çok tartışılan bir diğer konu da Şükür'ün istifa mektubuydu. Mektubu kim yazdı? sorusuna "Ben yazdım" yanıtını veren Şükür, mektubu yazma hikayesini anlattı:
 
"İstifa mektubunu ben yazdım ama 4.5 sayfa olarak yazdım. Önümde olan 1.5 sayfa değildi.  Evdeydim, hastaydım. Eşime okudum, çok duygusal bir metin haline dönüştü. Amacını çok farklı yerlere götürebileceği için bu metnin içine koymadım. Bugün bu programa çıkma amacım da bu."
 
BENİMLE AYNI FİKİRDE ÇOK KİŞİ VAR
 
"Bugün benim istifa kararımla aynı fikirde olan çok kişi var. Milletvekilleri, bakanlar içinde de var. Benim Twitter'da yazdıklarıma sonuna kadar katılan çok kişi var. "
 
"HOCAEFENDİYE GİTTİM"
 
Şükür, istifa süreci öncesi Fethullah Gülen'le yaptığı görüşmenin de detaylarını anlattı.
 
"Bir kaç kez hocaefendiyi aradım. Ayrılmak istiyorum dedim. Yukarıda Allah var. 'Hakan bey biz çok değer verdiğimiz, aynı hasretleri paylaştığımız insanların yanında olalım' dedi.  2 sene içerinde 2-3 kez telefonla, bir kere ziyarette bulundum. Twitlerimde, her zaman şunu yazdım. 'Her zaman dua ettiğini gördüğüm kişi'. Devletten bir kuruş almamış, hayırsever.. Bugün hayırsever denilen kişilere bir bakın. Çok isabetli bir karar verdiği görüyorum. "

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com