Hakan Şükür'ün mazeretinin altından bakın ne çıktı?

Hakan Şükür'ün mazeretinin altından bakın ne çıktı?
AKP'li Hakan Şükür TBMM belgelerine göre programa katıldığı 1 ve 2 Şubat’ta ‘seçim bölgesinde temasta bulunacağı’ mazeretini bildirdi.

Şükür’ün yine televizyona çıktığı 4 Ocak 2012 tarihi için ise TBMM’ye mazeret bildirmediği belirlendi.

TBMM’nin izin takip çizelgesine göre; AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür; 1 ve 2 Şubat 2012 tarihleri için TBMM Başkanlığı’na mazeret bildirdi. Şükür, 1 Şubat tarihli izin başvurusunda “İstanbul’da daha önce planlanmış resmi temas ve görüşmelerim münasebetiyle genel kurul çalışmalarına üzülerek katılamayacağım” ifadesine yer verirken, 2 Şubat 2012 tarihli dilekçesinde “Seçim bölgemde ziyaret ve temaslarda bulunacağımdan Genel Kurul çalışmalarına katılamayacağım” dedi. Şükür, televizyon programına katıldığı 4 Ocak 2012 tarihinde ise TBMM Başkanlığı’na hiçbir mazeret bildirmedi.

CHP ÇİÇEK'E BAŞVURDU

TBMM Başkanlık Divanı Katibi CHP’li Tanju Özcan, Şükür’ün 4 Ocak ve 1-2 Şubat 2012 tarihlerinde mazeretli olmasına rağmen televizyona çıkarak futbol yorumculuğu yaptığı iddiasını TBMM Başkanlığı’na taşıdı. Özcan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’ten “İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün beyanlarının geçerli bir mazerete dayanıp dayanmadığı, milletvekilinin mazeret beyan ettiği günlerde profesyonel anlamda yorumculuk yapıp yapmadığı iddialarının araştırılarak, mazeretin geçerli bir dayanağı olup olmadığının tespiti, gerçeğe aykırı bulunması halinde adı geçen milletvekiline disiplin cezası verilmesi” talebinde bulundu.

TEŞKİLATIN PROGRAMI VARDI

Şükür, 1-2 Şubat tarihlerinde seçim bölgesinde programları olduğu için TBMM Başkanlığı’na mazeret bildirdiğini belirtirken, “Bu programları il ve ilçe teşkilatlarımız hazırlar, milletvekili olarak bizlerde katılırız. Bu da onlardan biridir. Mesnetsiz bir mazeret sözkonusu değil. Gündüz teşkilatın hazırladığı bu programlara katıldım, akşam boş vaktimde de televizyon programına çıktım” dedi.

KOMİSYONA KATILMADIĞI GÜNLER

Yine TBMM belgelerine göre; Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olan Şükür’ün bu komisyonun çalışmalarına katılmadığı günler ise “20.10.2011(Mazeretli), 04.01.2012(Mazeretsiz), 18.01.2012(Mazeretsiz)” şeklinde sıralanıyor. Şükür, 1 Şubat akşamı Galatasaray - MP Antalyaspor, 2 Şubat akşamı da Samsunspor - Fenerbahçe ve Beşiktaş - Mersin İdmanyurdu maçlarından sonra Lig TV’de Şansal Büyüka ile programa katılmıştı. (nsk)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com