Hakeme yumruğa rekor ceza

Hakeme yumruğa rekor ceza
Almanya'da Hertha Berlin'in Düsseldorf ile oynadığı olaylı baraj maçında, hakem Wolfgang Stark'a yumruk atan Herthalı Kobiaschwili'ye ülke tarihinde 'Rekor' kabul edilen 7.5 ay ceza verildi.

Alman Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, bu sezon ikinci lige düşen Hertha Berlin takımının futbolcularından Lewan Kobiaschwili'yi 7,5 aylık cezaya çarptırarak 31 Aralık 2012'ye kadar futboldan men etti. Gürcü futbolcu 15 Mayıs'ta Fortuna Düsseldorf ile Hertha Berlin arasında oynanan birinci ligde kalma rövanş maçında hakem Wolfgang Stark'a fiilî saldırıda bulunmuştu. Deutcsce Welle, Kobiaschwili'nin, bugüne kadar Bundesliga tarihinde en yüksek cezaya çarptırılan futbolcu olduğunu bildirdi. Daha önceki en yüksek ceza, 1966'da yine hakeme saldırmaktan 1860 Münihli futbolcu Timo Konietzka'ya uygulanmış ve Konietzka 6 ay futboldan men cezası almıştı.

OLAYLI MAÇ

Herta Berlin-Düsseldorf maçını yöneten Wolfgang Stark, Disiplin Kurulu'ndaki ifadesinde sahaya giren Düsseldorflu taraftarlar nedeniyle maçı durdurmuştu. Maçın hakemi Kobiaschwili'nin soyunma koridorlarında kendisine yumruk attığını ve ensesine gelen yumruğun morluğa neden olduğunu, 5-6 metrelik merdivenlerden düşmekten korkuluklar sayesinde kurtulduğunu söylemişti. Kobiaschwili için önce 1 yıllık men cezası istendi, ancak Herthalı futbolcunun itirafı ve uğrayacağı gelir kaybı gözönüne alınarak 7,5 aylık cezada karar kılındı. Disiplin Kurulu ayrıca aynı maçta yine hakeme hakaret ettikleri gerekçesiyle Hertha Berlin kalecisi Thomas Kraft'a 4, Andre Mijatoviç'e de 3 maç ceza verdi. Hertha Berlin kulübü verilen cezaları kabul ettiklerini açıklarken kulüp menajeri Michael Preetz, "Artık yeni sezona konsantre olmak istiyoruz" dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com