Hakemlere Aziz Yıldırım Önlemi!

Hakemlere Aziz Yıldırım Önlemi!
Hakemlerin soyunma odasına girip fırçalamayı alışkanlık haline getiren Aziz Yıldırım'dan hakemler, sivil polis yardımıyla kurtuldu! İşte ayrıntılar...

Yönetim tarzlarını beğenmediği hakemlere karşı tepkisini ortaya koymaktan çekinmeyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Trabzonspor maçında da aynı yönteme başvurmasından endişe eden temsilciler hakem odasının önüne dört sivil polis dikti. Bunu gören Yıldırım, "Koruyun, koruyun” tepkisini verdi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda hakem odası basma geleneğine karşın maçın temsilcilerinin uyarıldığı ve sarı-lacivertli ekibin Trabzonspor ile pazar günü oynadığı karşılaşmada 4 sivil polisin hakem odası önünde görev yaptığı ortaya çıktı.

Yönetim tarzlarını beğenmediği hakemlere karşı tepkisini ortaya koymaktan çekinmeyen Yıldırım'ın bu önemli karşılaşmada da aynı tavrı sergilemesinden endişe eden Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu'nun uyarısından sonra, emniyet müdürü unvanıyla görev yapan iki federasyon temsilcisinin önlem aldığı bildirildi. Maç öncesi ve hakemler stadı terk edene kadar görev yapan 4 sivil polisin soyunma odası etrafında kuş uçurtmadıkları kaydedildi.

Tepkisini ortaya koydu
Trabzonspor maçının devre arasında takımının soyunda odasına gitmek için aşağıya inen Yıldırım'ın sivil polisleri gördüğü ve tepkisini, "Koruyun, koruyun, siz hakemleri korumaya devam edin" ifadeleriyle dile getirdiği öğrenildi.

Bilindiği gibi Aziz Yıldırım son olarak ligin 17. haftasında oynanan Fenerbahçe - Sivasspor maçının ilk yarısından sonra hakem odasına inmiş ve Yunus Yıldırım'a karşı tehdit edici ağır ifadeler kullanmıştı. Rapor edilen bu eyleminden sonra Yıldırım, Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve 21 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira da para cezasına çarptırılmıştı.

İki kulüp disipline
Bu arada Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüplerinin, taraftarın çıkardığı olay ve kötü tezahürat nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edileceği bildirildi. Temsilci raporları doğrultusunda hakem Bünyamin Gezer'e küfür edildiği gerekçesiyle sarı-lacivertli kulüp hakkında disiplin işlemi uygulanacağı vurgulanırken, Trabzonspor'un da taraftarın yaktığı meşaleler ve kırdığı koltuklar yüzünden PFDK'ya gönderileceği belirtildi. Her iki külübe de para cezası öngörüleceği ileri sürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com