Hakemleri sevindiren haber!

Hakemleri sevindiren haber!
'Kale Çizgisi Teknolojisi' test edilecek...

Sansürsüzhaber -  Tüm dünyayı yakından ilgilendiren bir uygulama ile bazı hakem skandallarının önüne geçilmeye çalışılacak. Daily Mail'de yer alan haberde, 'Kale Çizgisi Teknolojisi'nin testleri için, İngiltere Premier Lig'in öncü olması bekleniyor. FIFA'nın Genel Sekreteri Alex Horne, uygulanmaya koyulmak istenen teknolojiye, Premier Lig'in öncü olabileceğini dile getirdi.

Horne, İngiltere basınında BBC'ye verdiği demeçte, "Bu sistem için 9 firma ile birlikte çalıştık. Şu an için son kontrolleri yapıp, test dönemini tamamlama aşamasına geldik. Futbolun oyun kurallarını belirleyen Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) eğer teklifimizi kabul ederse, bu yeniliği gelecek sezon uygulamaya koyacağız. 2012-13 sezonu için İngiltere Premier Lig ile başlayabiliriz'' ifadesini kullandı.

Uygulanacak bu sistemle, meşin yuvarlağın kale çizgisini geçip geçmediğinin bir saniyede doğrulanmasını ve hakeme bildirilmesini sağlayacak bu yeniliğin hakemlerin işini kolaylaştıracak bir gelişme olduğunu ifade eden Horne, gelecek günlerde bu konu hakkında açıklamalar yapacak.

Hatırlanacağı gibi Uluslararası alanda oynanan birçok maçta topun çizgiyi geçip geçmediği tartışmaları hem gündemdeki yerini korudu. Almanya ile İngiltere arasında oynanan maçın dışında yakın geçmişte Süper Lig'de de benzer örnekler vardı. Beşiktaş ile Karabükspor arasında oynanan mücadelede Mustafa Kamil Abitoğlu, Hugo Almeida'nın attığı şutta topun kaleyi çizgiyi geçtiğini görememişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com