Hakim ve savcılara seks yasağı

Hakim ve savcılara seks yasağı
Facebook, twitter, youtube siteleri ve 'seks' 'cinsel suçlar' kelimeleri yasak

Adalet bakanlığının aldığı karar hakim ve savcıları ayaklandırdı.

Adalet Bakanlığı Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden hakim ve savcıların sosyal paylaşım sitelerine girmesine "pornografik içerik" yasağı konuldu. Facebook ve twitter üzerinden işlenen hakaret suçlarına erişimi de engelleyen uygulama ancak resmi başvuru ile mümkün olabiliyor.

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk EminağaoğluSosyal paylaşım siteleri üzerinden soruşturma yapacak hakim-savcı da o zaman kendi özel bilgisayarıyla dolaşacak. UYAP’tan giriş başından beri sınırlıydı. Bu kısıtlamanın baştan beri olması, yapılan işlemin doğru olmasını değil, yanlışın en baştan beri sürdürüldüğünü, kararlı bir yanlış tutum içerisinde olunduğunu göstermektedir. Bu noktada asıl üzerinde durulması gereken ise UYAP’ın işletim sisteminin yani yönetiminin Adalet Bakanlığı elinde olması. Böylece yargıç ve savcıların internet ortamını ne şekilde kullandıklarının Adalet Bakanlığı’nca denetlenebilir olmasıdır. İnternet yoluyla telegöz boyutu yaratılmaktadır. Bu hukuka ve mesleğe yapılan bir saldırıdır ”

Hakim ve savcıların sosyal paylaşım sitesi adalet.org’ta da site yasağına tepki yağarken, internet özgürlüğü istendi. (MRE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com