Hakim ve savcıları dinlemişler!

Hakim ve savcıları dinlemişler!
Afyon Adliye’sinden görev yapan hakim ve savcıların Afyon Emniyeti’ne ait “ortam dinleme” aracı ile dinlendiği ortaya çıktı.

Afyon Emniyeti’ne ait “ortam dinleme” aracının Afyon Adliyesi otoparkında hakim ve savcıları dinlediği ortaya çıktı. Konuyu Başsavcıya bildiren Hakim Mehmet Güleç, “Dinleme aracı, şarj için adliye garajına girmiş” yanıtını aldı.
 
Hakim  ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Teftiş Kurulu müfettişleri, 2011’de Afyonkarahisar Adliyesi’nde beş ay süreyle teftiş yaptı. Teftiş sırasında verilen bir dilekçe nedeniyle 15 hakim ve savcı hakkında soruşturma açıldı. Afyon Adliyesi’nde görevli Hakim Mehmet Güleç, bu soruşturmanın ardından yaşadıklarını yargı mensuplarının resmi sitesi “adalet.org”ta yazdı. Hakim Güleç’in yazısı Emniyet’in adliye binası önünde hakim ve savcıları dinlediğini ortaya çıkardı!
 
27 HUKUKÇU DAHA DİNLEMİŞ
 
Yurt gazetesinde yer alan habere göre, Güleç, “Şahsım hakkındaki iddia, aldığım  bilgilere göre “Duruşma günleri geç geldiğim için, duruşmaların benim yüzümden geç başladığı!” şeklinde idi” diye yazdı.
 
Güleç, soruşturma nedeniyle kendisiyle ilgili olarak 27 kişinin daha dinlendiğini ifade etti.
 
“ADLİYE ÖNÜNDE DİNLEME ARACI”
 
Hakim Güleç, adliye otoparkında yakaladığı dinleme aracını da anlattı. Aracın plakasını alan Güleç, yaptırdığı araştırma sonunda plakanın kayıtlı olmadığını ve istihbarat birimlerine ait olabileceğini öğrendiğini söyledi. Güleç, “Aracın, Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü’ne ait “ortam dinleme” aracı olduğunu öğrendim” dedi. (CTE)
 
Haberin tamamı Yurt gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com