Hâkime Gezi soruşturması

Hâkime Gezi soruşturması
Polis şiddetini engelleyen Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı Eminağaoğlu ifade everdi.
Ankara’daki Gezi direnişi sırasında polis ile eylemciler arasında durarak polis müdahalesini engellemeye çalışan Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı Hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında Ankara Güvenlik Şube Müdürü Mehmet Harman imzası bulunan bir fezleke hazırlanarak soruşturma açıldı.
 
Soruşturmada, yapılan protestonun yasadışı olduğu iddia edilerek, Eminağaoğlu’nun bu gösteriye katıldığı için suç işlediği öne sürüldü. Ankara Valiliği ve Emniyeti Müdürlüğü’nün şikayetçi olduğu soruşturmada, Eminağaoğlu 19 Temmuz’da şüpheli sıfatıyla ifadesini verdi.
 
'Amacımız demokratik eylem'
 
Hazırlanan fezlekede, Eminağaoğlu'nun 15 Haziran akşamı Ankara Kenndy Caddesi'ndeki eylemde polis barikatının bulunduğu yere sık sık giderek, direnişçilere dağılın anonsu yapan polislere ikazlarda bulunduğu yazıldı.
 
Fezlekede, Eminağaoğlu için şu ifadeler kullanıldı: ''Eylemcilerin içinde bulunan Eski YARSAV Başkanı Hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu, Emniyet yetkililerinin yanına gelerek, 'Bu, böyle olmaz; anons yapmaya, müdahaleye gerek yok. Burada hepimizin amacı demokratik bir eylem yapmak. Burada tek amaç, eylemi dağıtmak değil, eylemi barışçıl tutmak. Siz dağılın derseniz bile kendi aralarında sorunlar olacaktır. Dağılın demekle, birden dağılma olmaz. Bu bir zafiyet değil, polis geri adım atarsa gerilim bitiyor. Anons yapınca gerilim artıyor. Polis buradan çekilsin. Bu kitle o adımı görünce dağılır' şeklinde Emniyet mensuplarıyla birtakım görüşmelerde bulunmuştur.''(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com