Hakime uyuşturucu kuryeliği yaptırmışlar!

Hakime uyuşturucu kuryeliği yaptırmışlar!
Çete, Yargıtay hakimine neler yaptırmış neler

Ankara Keçiören'de bankacı Mustafa Hastürk'ün öldürülmesi ve Ulus'ta bir kadının fidye için kaçırılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında İstanbul'a giriş yaparken yakalanan Yargıtay Tetkik Hâkimi Serhat T'nin polisteki sorgusu tamamlandı.

Hakimle birlikte 11 kişiden oluşan ve 8 elemanı yakalanan çete üyeleri dün sabah Sincan Adliyesi'ne sevkedildi. Gözaltına alınan zanlıların suç listesinin hayli kabarık olduğu, yakalanmamak için hakimi azmettirdikleri belirlendi. Çete elemanlarının ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1 tabanca, sahte sürücü belgesi, çalıntı plaka, polis yeleği, kelepçe, polis şapkası ve bir adet de polis telsizi ele geçirildi.

Uyuşturucu kuryeliği bile yaptırmışlar

Serhat T'nin hâkim kimliğini kullanarak suça bulaştırdıkları anlaşılan çetenin liderliğini Abdullah F'nin yaptığı ifade edildi. Aralarından cezaevi firarisi Devrim A'ın da bulunduğu çete üyelerinden ikisi halen cezaevinde bulunuyor. Çetenin, hâkimi önce gece hayatına alıştırdıkları ardından uyuşturucu kuryeliği ve adam kaçırma gibi işlerde kullandıkları ortaya çıktı. 2006 yılında evlendiği öğrenilen Yargıtay hâkiminin şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden boşandığı ifade edildi. Hâkimin yakalanmasında, babasına ait kredi kartını kullanması ve kendi üzerine kayıtlı telefonu satmaya çalışması etkili oldu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com