Hakkari'de 3 şehit !

Hakkari'de 3 şehit !
Hakkari'de askeri araçların geçişi sırasında daha önce yola döşenmiş olan mayın patladı ...

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi tekerli sınır jandarma taburunda keşif yapan askerlerden 2'si mayın patlaması sonucu şehit oldu.

Öte yandan Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde sürdürülen operasyonlarda PKK'lılarla sağlanan sıcak temasta 1 astsubay şehit oldu, 6 asker yaralandı.

PKK'LILARA YAYLIM ATEŞİ

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınındaki küçük Kato dağında bulunan güvenlik üs bölgelerine saldırı hazırlığı için keşif yapan PKK'lılar top atışları ve uzun namlulu silahlarla yaylım ateşine tutuldu. PKK'lıların gece karanlığından yararlanarak kaçtıkları belirtildi. Hakurk'taki PKK kamplarına düzenlenen saldırıda 3'ü üst düzey yönetici olmak üzere 7 PKK'lının öldürülmesinden sonra Beytüşşebap'ta 2 gündür kepenklerin açılmadığı belirtildi.

Beytüşşebap ilçesi yakınındaki küçük Kato dağında bulunan güvenlik üs bölgelerine dün gece saldırı hazırlığı için keşif yapan bir grup PKK'lının tespit edilmesi üzerine bölge yaylım ateşi altına alındı. Beytüşşebap Alay Komutanlığı ve üs bölgesinden top ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıdan sonra PKK'lıların gece karanlığından yararlanarak kaçtıkları belirtildi. Güvenlik güçlerinin keşif yapan PKK'lılara yönelik açtığı yaylım ateşi saniye saniye görüntülenirken, bölgede bugünde operasyon başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan, savaş uçaklarının Hakurk bölgesine düzenlediği hava saldırısında aralarında PKK'nın 3 üst düzey yöneticisi olmak üzere 7 PKK'lının öldürülmesi üzerine Beytüşebap ilçe merkezinde 2 gündür kepenklerin açılmadığı belirtildi. İlçe merkezinde sadece eczane ve fırınların açık olduğu görüldü.

AMBULANS HELİKOPTER HAREKETLİLİĞİ

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde Kazan Vadisi ve Işıklı Bölgesi'nde PKK'lılara yönelik operasyon sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren helikopter hareketliliğinin yaşandığı Çukurca'da bu kez ambulans helikopterlerin sık sık Kazan Vadisi Bölgesi'ne gidip geldiği gözlendi. Top atışlarının duyulduğu çatışma bölgesinden de dumanların yükseldiği Çukurca'dan görüldü.

Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Çukurca İlçesi'nde PKK tarafından yapılan baskının ardından başlatılan operasyon sürerken, sabah saatlerinde 2 kobra helikopteri sık sık Kazan Vadisi bölgesini bombaladı. Bölgeden dumanların yükseldiği gözlemlenirken, silah ve top seslerinin geldiği Kazan Vadisi'ne skorsky helikopterler de asker ve mühimmat taşıdı.

20. Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı'nda ambulanslar hazır bulundurulurken, bugün ilk kez ambulans helikopterlerin çatışmaların yaşandığı Kazan Vadisi bölgesine gidip geldiği gözlendi. Hakkari yönünden gelen ambulans helikopterlerin Kazan Vadisi bölgesine gittikten sonra yine aynı güzergahtan Hakkari yönüne gittikleri görüldü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
  • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
  • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
  • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
  • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
  • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
  • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
  • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
  • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
  • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
  • Çok Okunanlar
      Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
      Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
      E-Posta: info@sansursuzhaber.com