Hakkari'de Korucu Kavgası!

Hakkari'de Korucu Kavgası!
Hakkari'de çıkan kavgada 4 korucu, 1 polis yaralandı...

Hakkari Korucular Derneği 2. Olağan Kongresi'nde olaylar çıktı. Salonda başlayan olaylar dışarıya sıçradı. Polisin gaz bombası ile müdahale ettiği olaylarda 4 korucu ile 1 polis memuru yaralandı.

TARTIŞMA OLAYA DÖNÜŞTÜ
Hakkari Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Hakkari Korucular Derneği'nin 2. olağan kongresinde, dernek başkanlığı için yarışan taraflar arasında kavga çıktı. Sadi Özatak ile Mikail Adıyaman'nın başkanlık için yarıştığı seçimlerde, salonda başlayan tartışma olaylara dönüştü.

TAŞLI SALDIRI
Olay yerine çok sayıda Çevik Kuvvet polisi sevk edilirken, olaylar bir anda bina dışına taşındı. Çarşı merkezinde devam eden gerginlikte her iki taraf birbirlerine taşlarla saldırdı. Olayda 4 korucu ile 1polis memuru yaralanırken, kongrenin yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi'nin camları kırıldı. Yaralı polis, zırhlı araçlarla hastaneye götürüldü.

Olaylar sırasında silah sesleri, duyulurken, gruplara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale eden polis, olayı yatıştırdı.

Hakkari Valisi Muammer Türker, Hakkari Korucu Derneği başkanlık seçimleri sırasında tarafların birbirine girdiğini polisin çıkan olayları müdahale ettiğini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com