Hakkari'de Öçalan gerginliği!

Hakkari'de Öçalan gerginliği!
Hakkari'de terör örgütü yandaşları, terörist başı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarının kötü olduğu iddiasıyla eylem yaptı.

Hakkari'de terör örgütü yandaşları, terörist başı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarının kötü olduğu iddiasıyla eylem yaptı. Eylem sebebiyle çıkan olaylar sırasında yoldan geçen askeri araçtaki bir er, diz kapağına isabet eden bir cisimle yaralandı.

Kepenklerin kapalı olduğu Hakkari'de mahalle aralarında bir araya gelen 50'şer kişilik gruplar, yola barikat kurarak ateş yakıp PKK ve Öcalan lehine slogan attı. Polisin göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak müdahalede bulunduğu gruplar, taş atarak polise karşılık verdi. Yüzlerini poşu ile kapatan göstericiler ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Olaylar sırasında geçmekten olan askeri araçlardan birindeki bir er, göstericilerin attıkları bir maddenin isabet etmesi sonucu dizinden yaralandı. Yaralı er, Hakkari Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Askerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Olaylar halen devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com