Hakkari'de PKK sempatizanları karakola yürüyor!

Hakkari'de PKK sempatizanları karakola yürüyor!
3 bin kişik grup PKK bayraklarıyla karakola girmek istedi!
Hakkari'nin Yüksekova İlçesindeki Doski Bölgesi'ndeki Rahmo Tepe'sine 3 yıl önce kurulan karakol'un kaldırılması için PKK sempatizanı 3 bin kişilik bir grup karakola doğru yürüyüşe geçti. Polisin de askere destek vermesi adeta etten duvar örüldü. Karakol önene gelen grup slogan atıp, PKK bayrakları ile Öcalan resimleri açan grup sık sık ’Biji Serok Apo’, ’Selam selam İmralı ’ya bin selam’ sloganları attı. 
 
Askeri bir yetkili, "Üzücü bir olay olmasını istemiyoruz. Yolda mayın taraması yaptık. Ancak arazide eskiden kalmış patlamamış mühimmat olabilir. Lütfen arazide dolaşmayın dikkatli olun" uyarısında bulundu. Gruptan askerlere taş atıldı. Bunun üzerine gaz bombasıyla müdahale edildi. Karakola girmek isteyen grubu dağıtmak için havaya ateş açıldı. Kısa süreli müdahale sonrası askeri bir yetkili, "Bu topraklarda bir çiçeğin bile solması bizi üzer. Lütfen sağduyulu davranalım" diyerek aralarında BDP İlçe Başkanı Nail Durmaz’ın da bulunduğu bir grup yöneticiyle görüştü. 
 
Karakol çevresinde güvenlik sağlayan jandarmalara polisin de destek vermesi dikkat çekti. Müdahale sırasında bazı polisler gaz bombası kullanırken, askeri yetkili ve BDP’lilerin görüşmesinin ardından eylemci grup sakinleşip oturmaya başladı. Bu sırada bazı eylemciler jandarmaların önünde el ele tutuşarak güvenlik sağlayarak taşkınlık yapılmasına izin vermedi. Eylemciler de karakolun kaldırılmasına kadar burada oturacaklarını söylediler.  (BCE)
 
 
 
 
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com