Hakkari'de vali kadın merkezi açtı!

Hakkari'de vali kadın merkezi açtı!
Hakkari'de,Sosyal Destek Programı projesi kapsamında Kadın Merkezi açıldı

Hakkari'de, Doğa Eğitim Kültür Sanat Kadın Derneği (HAKSAD) tarafından, Sosyal Destek Programı (SODES) projesi kapsamında Kadın Merkezi açıldı. Açılışta merkezin içinde bulunan koşu bandına kadınlar büyük ilgi gösterdi. Kadınlar Vali Muammer Türker ile birlikte koşu bandında spor yaptı.

Halife Derviş Mahallesi Demir Apartmanı'nda hizmete giren 'Hakkari Kadın Merkezi'nin açılışını, Hakkari Valisi Muammer Türker yaptı. Açılışta HAKSAD Başkanı Gülşen Güler, slayt gösterisi eşliğinde proje hakkında bilgi verdi. Güler, 12 aylık proje kapsamında 135 kursiyere müzik, güzel sanatlar, spor ve mesleki eğitim becerisinin yanında sağlık, aile planlaması, çocuk gelişimi, kadına şiddet, aile içi iletişim, insan hakları ve demokratikleşme konularında kurs ve bilgiler verileceğini söyledi.

SODES HAYAT VERİYOR

Vali Muammer Türker ise 2 yıldır Hakkari'de uygulanmakta olan SODES çalışmaları kapsamında sivil toplumun Hakkari'nin ve bölgenin genel sorunlarına el attığını söyledi. Türker, "Eskiden sadece temsili demokrasi vardı. Artık katılımcı bir anlayış var. Bizim de üyesi olmayı hedeflediğimiz Avrupa Birliği'nde sivil toplum başlı başına bir yönetim unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Sivil toplumla diyaloğun geliştirilmesi de AB'nin başlıklarından bir tanesidir. Türkiye'de de çeşitli kurumlar hazırladıkları projelerle çalışmalara bu yönde katkı sunuyor. Bunlardan bir tanesi de SODES'tir. Biz de burada kadınlarımıza SODES kapsamında destek olmaya çalışıyoruz" dedi.

Açılış sonrası kadınlar ve Vali Muammer Türker, koşu bandında kısa süre spor yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com