Hakkını arayan gaziyi işten attılar!

Hakkını arayan gaziyi işten attılar!
Aktütün’de baskın yedi. İki bacağını kaybetti. İkinci baskını İstanbul’da yedi Ankara’da protez istediği için bu kez Esenyurt Belediyesi’ndeki işini kaybetti.

Baran Timuçin, 2008’de Hakkari Aktütün’de saldırıya uğradı. Timuçin, geçtiğimiz günlerde TBMM’yi ziyaret ederek protezlere getirilen sınırlamanın kaldırılmasını istedi.
 
AKP’li Esenyurt Belediyesi’nde çalışan gazi, hakkını aradığı için, Başkan Necmi Kadıoğlu tarafından işten atıldı.
 
Sözcü gazetesinden Başak Kaya’nın haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, TBMM’de Güneydoğu’da gazi olan Koray Gürbüz, İzzet Ertunç, Sezer Kartal, Baran Timuçin ile buluştu.
 
Oran 2 bacağını kaybeden Timuçin’in neden kovulduğunu şöyle açıkladı: “Baran İstanbul’da 2011’de AKP’li Esenyurt Belediyesi’nde gazi kontenjanından işe girdi. Şubatta izin alarak hastaneye gitti, rapor aldı. TBMM’ye gazi arkadaşlarıyla ziyarete geldi ve gazilerin protez ihtiyaçlarının karşılanması için bütün partileri ziyaret etti. Çünkü AKP gazilere verilen birinci sınıf protezlere sınırlama getirdi.
 
AKP’li Esenyurt Belediyesi Başkanı Necmi Kadıoğlu, Başbakan Erdoğan’ın yol arkadaşı. Kadıoğlu, hakkında imar yolsuzluğundan suç duyurusunda bulunuldu. Esenyurt’taki yaklaşık 25 bin kaçak konut var ve belediye başkanının oluruyla yükselmeye devam ediyor, yurttaşların dolandırılmasına göz yumuluyor.
 
“GİT SENİ KILIÇDAROĞLU KURTARSIN”
 
Bu belediye başkanı istihbarat yaparak Baran’ın Ankara’ya geldiğini öğrenmiş. Sen misin Ankara’da TBMM’ye gidip hak arayan. Hemen ‘Baran işten çıkarılacak’ diyor. Belediye başkanı, gazimize raporu olmasına rağmen ‘Hadi bakalım şimdi git de seni Kılıçdaroğlu kurtarsın’ diyor. İşte AKP’nin gazilere, şehit ailelerine verdiği değer bu.” (CTK)
 
Haberin kaynağı için tıklayın: http://sozcu.com.tr/2013/gundem/hakkini-arayan-gaziyi-isten-attilar.html

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com