“Haklarımız Verilmeden KART43'ten Vazgeçmeyiz”

“Haklarımız Verilmeden KART43'ten Vazgeçmeyiz”
Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mehmet Seven yaptığı açıklamda KART43 sisteminin kendilerinden alınmasını iki şarta bağlayarak;"Kütahya Belediyesi KART43 sitemini bizim denetimimizden almak istiyorsa bizim E-Kent ile ola

Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mehmet Seven yaptığı açıklamda KART43 sisteminin kendilerinden alınmasını iki şarta bağlayarak;'Kütahya Belediyesi KART43 sitemini bizim denetimimizden almak istiyorsa bizim E-Kent ile olan 4 yıllık sözleşme süremizin bitmesini bekleyecek, sürenin bitmesini beklemek istemiyorsa o zaman tazminatımızı ödeyecek' şeklinde KART43 ile ilgili prosedürü ifade etti. Seven, ayrıca belediye tarafından alınan 4 adet otobüslerin kendileri istemedikçe KART43 uygulamasına dahil edilemeyeceğini de iddia etti.
Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mehmet Seven yaptığı açıklamada KART43 sisteminin kendilerinden alınmasını iki şarta bağlayarak:'Kütahya Belediyesi KART43 sitemini bizim denetimimizden almak istiyorsa bizim E-Kent ile olan 4 yıllık sözleşme süremizin bitmesini bekleyecek, sürenin bitmesini beklemek istemiyorsa o zaman tazminatımızı ödeyecek' şeklinde KART43 ile ilgili prosedürü ifade etti.
KART43 sisteminin Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ve belediye meclisi karararıyla kendilerine verildiğini hatırlatan Seven konuşmasına şöyle devam etti:
'Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, toplu taşımacılıkta kartlı sisteme geçeceklerini bize söyledi bizde kooperatif olarak arkadaşlarımızla 190 imza toplayarak bu sisteme talip olduğumuzu söyledik. Belediye başkanı da belediye meclisi kararaıyla KART43 sistemini işletme hakkını bize verdi. Biz de gereken firmalarla görüştük ve tam 5 milyon TL ile E-Kent firmasıyla anlaşarak sözleşmemizi yaptık, ve sistemi uygulamaya koyduk. Daha sonra Minibüsçüler Odası Başkanı Abdullah Akgün'ün Eskişehir İdare Mahkemesi'ne açmış olduğu dava sonucunda KART43 sistemi mahkeme kararıyla sonlandırıldı. Bizde belediyeye haklı olarak itiraz ettik Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yasal pırosedür çerçevesinde bu sistemin Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından yapılamayacağını bize söyledi. Biz de belediye başkanına soruyoruz. Siz kooperatife KART43 sistemini işletme hakkını verdiğinizde sizin hukuk danışmanlarınız ve avukatlarınız yasal pırosedürü bilmiyorlar mıydı? Bizi ve şoför arkadaşlarımızı neden mağdur duruma düşürdünüz'.
Kütahya genelinde toplam 287 adet otobüsün olduğunu dile getiren Seven, Kütahya Beldiyesinin de 4 adet yeni otoüs aldığını alınan bu araçların Kütahya halkına fazladan kuflete neden olacağını savundu.
Bu araçların neden alındığını da açıklayan Seven, KART43 sistemini ihale yoluyla kendi üstüne alan Kütahya Belediyesinin hiçbir aracının olmadığını; ancak ihale şartları gereği ihaleyi alan kurum veya kuruluşların muhakkak toplu taşıma araçlarının olması gerektiğini vurgu yaparak, alınan araçların ihale kuralları gereği olduğuna vurgu yaptı.
Kütahya Halk Otobüsleri Kooperatif Başkan Yardımcısı Mehmet Seven kendi haklarının verilediği taktirde KART43 uygulamasına devam edeceklerini belirtti. Seven KART43 uygulaması sistemi için çok büyük çabalar harcadıklarını açıkladı. Seven:''Uygulama için önce Kütahyalı vatandaşları KART43 sistemine alıştırmak için uğraştık. Her şey tam yoluna girdi vatandaşlar sisteme alıştı bazılarının açmış olduğu dava sonucunda KART43 sisteminin iptal olduğu Kütahya Belediyesi tarafından davaya itiraz edilmeden bize tebliğ edildi. Halbuki Kütahya Belediyesi'nin KART43 iptal oldu demesi yerine bir üst mahkemeye itiraz etmesi gerekiyor. Ancak bu davanında bir üst mahkemesi olduğu unutulmamalı biz bütün yasal haklarımızı kullanacağız. KART43 sistemi çocuk oyuncağı değil bu sistem için bütün çalışma arkadaşlarımızla geceli gündüzlü çalıştık'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com