Hala Aranıyor !

Hala Aranıyor !
86 yaşındaki Alzheimer hastası Fatma Yemiş’i arama çalışmaları devam ediyor.

Kütahya Simav’da 24 Ocak 2012’de Yağıllar köyünde birlikte yaşadığı oğlunun evinden ikindi vakti komşularına gidiyorum diye ayrıldıktan sonra kaybolan 86 yaşındaki Alzheimer hastası Fatma Yemiş’i arama çalışmaları devam ediyor.
Yaşlı kadını bulmak için bölgede bu güne kadar tam 25 kez arama çalışması yapıldığını ifade eden Yağıllar Köy Muhtarı Mehmet Ercan, “25 Mart 2012 Pazar günü gerçekleştiğimiz en son arama çalışmalarına eğitimli köpekler, Kütahya’dan gelen 20 kişilik AKUT ekibi, 20 dolayında jandarma, 20 dolayında avcı, Orman İşletme Müdürlüğü personeli katıldı. Köy halkımızdan da 40 vatandaş arama çalışmalarına gönüllü destek verdi. Gidebileceği her yere bakıldı. Mağaralara kadar girildi. İzine rastlayamadık. Fatma nineyi bulmak mümkün olmadı” dedi.
Fatma Ninenin birlikte oturduğu oğlu Abdullah Yemiş, “25 Mart 2012 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz son arama çalışmalarından bir hayli ümitliydik. Ancak yine bulamadık. Dirisini değil artık ölüsünü arıyoruz. Onu da bulamıyoruz. Sır oldu. Morallerimiz çok bozuk” dedi.
Fatma Ninenin ölüsü ya da dirisini bulana kadar arama çalışmalarına devam edileceğini bildiren Kaymakam Yüksel Ünal, “Bu hususta gereken neyse yapılıyor. Arama çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com