Hâla Bitmeyen Otogara "Bu Yıl" Sözü...

Hâla Bitmeyen Otogara "Bu Yıl" Sözü...
14 Mayıs 2007 tarihinde yapımına başlanan ve halk tarafından uzun süredir bitirilmesi beklenen yeni otogarla ilgili olarak Vali Kocatepe, yapımın 2010 yılında tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

14 Mayıs 2007 tarihinde yapımına başlanan ve halk tarafından uzun süredir bitirilmesi beklenen yeni otogarla ilgili olarak Vali Kocatepe, yapımın 2010 yılında tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

Çinigar İşletme Birliği'nin 1. Olağan Meclis Toplantısında konuşan Vali Şükrü Kocatepe, günden güne büyüyen Kütahya'da artan yolcu kapasitesini karşılamak üzere çok daha modern ve ile yakışır otogarın hizmete açılacağını vurguladı.
Yeni otogarın, Mülkiyeti Kütahya Belediyesi'ne ait olan Eskişehir Karayolu üzerindeki asfalt tesisleri ile hayvan pazarı olarak kullanılan yere yapılacağını hatırlatan Vali Kocatepe, 'Günden güne büyüyen ve gelişen Kütahyamız'da her geçen gün artan yolcu kapasitesi ve buna paralel artan otobüs trafiği karşısında her yönü ile yetersiz kalan otogar yerine, mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait olan Eskişehir Karayolu üzerindeki eski asfalt tesisleri ile hayvan pazarı olarak kullanılan yere günümüz şartlarına uygun, modern ve Kütahya'mıza yakışır bir otogar yaptırıyoruz' şeklinde konuştu.
14 Mayıs 2007 tarihinde yapımına başlanan yeni otogarın 2010 yılı içerisinde bitirilerek Çinigar İşletme Birliği'ne teslim edileceğini ifade eden Vali Kocatepe:'Mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait olan Eskişehir Karayolu üzerindeki eski asfalt tesisleri ile hayvan pazarı olarak kullanılan yere Belediye Başkanlığımız tarafından otogarın yapım ihalesi ise 14 Mayıs 2007 tarihinde yapılmış ve ihaleyi Çözüm Yapı ve Proje San.ve Tic.Ltd.Şti. alarak otogarın yapımına başlanılmış olup 2010 yılı içerisinde bitirilerek Birliğimize teslim edilecektir. Birliğimiz ile Belediye Başkanlığımız arasında imzalanan protokol hükümleri dahilinde, teslim tarihinden geçerli 10 yıllığına birliğimizce kiralanan ve ilk 5 yıl için tespit edilen 3.600.000-TL. kira bedeline mahsuben, müteahhidin yerine getirmiş olduğu işler sonucunda getirmiş olduğu hak edişlere karşılık, Belediye Başkanlığına 2009 yılında toplam 825.000-TL. ödeme yapılarak 5 yıllık kira bedeline karşılık olarak ödenecek olan 3.600.000,00-TL. ödemenin tamamı bitirilmiştir” şeklinde konuştu.
Vali Şükrü Kocatepe Başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan ile İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinden oluşan üyeler katıldı.
Yeni otogar binası inşaatı Eskişehir yolu 2.kilometresindeki belediyeye ait eski asfalt şantiyesinin yerine, 80 dönüm arazi üzerine 14 Mayıs 2007 tarihinde yapımına başlanmış, iş bitim süresi ise 540 gün olarak belirlenmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com