“Hala boynunuzda tasma olduğuna mı inanıyorsunuz?”

“Hala boynunuzda tasma olduğuna mı inanıyorsunuz?”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün grubuna yaptığı konuşmada AKP ve medya ilişkisine değinerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bugün grubuna seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AKP’nin medya üzerindeki etkisi hakkında konuştu. Hedefinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “Boynunuzdaki tasmaları ben çıkardım” sözlerini ve bu sözlere tepkisiz kalan basını ağır bir dille eleştirdi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun o konuşması:

“Ben hiçbir zaman medyayı ağır dille eleştirmedim ama o değerli Türk büyüğü sizin boyunlarınızda tasmalar vardı o tasmaları ben çıkardım dedi neden eleştirmediniz hala boynunuzda tasma olduğuna mı inanıyorsunuz? Eğer demokrasisi sağlıklı çalışan, medyasının özgür olduğu bir ülkede yaşasaydık bu lafı bir başbakan edemez etse de o koltukta oturamazdı. Biz CHP'nin içini karıştıran diyenleri biliyoruz.

"SÖZLERİMİZE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR"

Her arkadaşım konuşurken laflarının nereye çekileceğini çok iyi bilmelidir. Konuşmalarımıza dikkat edeceğiz. Önümüzde sağlıklı çalışan bir medya yok acaba CHP'de karışıklığı nasıl çıkarırım diyen bir medya var. Parlamento kürsüsünde konuşurken bir üniversiteye konuşmuyoruz, ders vermiyoruz kullandığımız sözlerin nerelere çekiştirileceğiniz dikkat etmemiz gerekir. Dikkatli ve özenli bir üslup kullanacağız. O herşeyi söyleme özgürlüğüne sahip çünkü onun medyası var! Her CHP'linin son derece dikkatli olması gerek biz sosyal demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz. Siyasette insanı merkez koyarsanız o siyaset sosyaldir. (SAE)

KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMA VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com