Halep ve Şam ağır ateş altında

Halep ve Şam ağır ateş altında
Halep'in Mesakin Hanun, Selahaddin ve Bab Hadid bölgeleri ile Hayan ve Muselemiyle beldesi yakınındaki köylerinin savaş uçaklarıyla bombalandığı bildirildi.
Halep'in Mesakin Hanun, Selahaddin ve Bab Hadid bölgelerinin savaş uçaklarıyla bombalandığını, halkın evlerinden kaçmak için fırsat bulamadığını ifade eden yerel kaynaklar, kentin Hayan ve Muselemiyle beldesi yakınındaki köylerinin de savaş uçaklarınca bombalandığını söyledi.
 
Halep'in doğu kesimlerinin ağır silahlarla bombalandığını dile getiren kaynaklar, şehrin birçok bölgesinde nizami ordu ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında şiddetli sokak çatışmalarının yaşandığını ve ÖSO'nun kentte yeni üç bölgeyi eline geçtirdiğini bildirdi.
 
İdlib'in Cebel ez-Zaviye bölgesinde düzenlenen operasyonlar nedeniyle halkın köyleri terk ettiğini ve yönetimin köylerdeki evleri yıktığını ileri süren yerel kaynaklar,Humus'un batısında yer alan, Lübnan sınırına yakın Lamaniye köyünün de ordunun ateşine maruz kaldığını ifade etti.
 
Başkent Şam'ın Doğu Guta, Deyr Asafir, Duma, Artuz ve Tel bölgelerinin helikopterlerle bombalandığını söyleyen yerel kaynaklar, Deyr Asafir bölgesinde bir askeri helikopterin düştüğünü ileri sürdü.
 
Kasyun Dağı'ndan Tel bölgesine yoğun top atışları yapıldığını, bölgenin güvenlik güçlerince kuşatıldığını bildiren yerel kaynaklar, operasyonların, Humus, Hama, Deyru'z Zor, Halep, Şam'ın banliyöleri, Lazkiye, Dera ve İdlib kentinde yoğun olarak devam ettiğini belirtti.
 
SURİYE'DE ÖLÜ SAYISI 140'A YÜKSELDİ
 
Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SNHR), yönetime bağlı birliklerin savaş uçakları ve helikopterlerle Halep'e gerçekleştirdiği operasyonlarda 33 kişinin yaşamını yitirdiğini ve çok sayıda kişinin yaralandığını duyurdu.
Örgüt, İdlib'te 31, Şam'ın banliyölerinde 29, Humus 20, Deyru'z Zor 8, Dera'da 13, Hama'da 5 ve Lazkiye'de de 1 olmak üzere ülke genelinde ölü sayısının 140'a yükseldiğini belirtti. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com