Halepçe katliamının 24'üncü yılı

Halepçe katliamının 24'üncü yılı
Salih Ağbalık, Halepçe'deki yaşanan insanlık suçunun üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen, mevcut zihniyetin hala devam ettiğini ifade etti.

Halepçe katliamının 24'üncü yılı nedeniyle bir açıklama yapan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Afyonkarahisar Şube Başkanı Salih Ağbalık, Halepçe'deki yaşanan insanlık suçunun üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen, mevcut zihniyetin hala devam ettiğini ifade etti.
Halepçe'de 5 bine yakın çocuk, kadın, yaşlı demeden katleden ve bu soykırımın emrini veren Saddam Hüseyin'in öldüğünü aktaran Ağbalık açıklamasında, "Bugün NATO yaşıyorsa eğer, bu binlerce Saddam Hüseyin demek değil midir? 16 Mart 1988 dünyanın şahit olduğu en büyük katliamdı ve vicdanı canlı her insanın bunu kınaması gerekiyor. Günümüz dünyasında yaşanan bu türlü mezalimler karşısında MTTB olarak susmayı; işlenen suça ortaklık kabul eder ve hak için hakkı savunmanın insanlığın gerekliliği olarak biliriz. Yıl 2012 bizler Halepçe Katliamı'nı lanetlerken, Filistin'e bomba yağıyor orada da çocuklar, yaşlılar, kadınlar katlediliyor ve biz tüm bu olanları lanetlerken, Sivas katliamı zamanaşımına uğruyor. Uludere'de masum insanlar katlediliyor ne yazık ki. Halepçe katliamı bitmiş değil. Ortadoğu ve Türkiye yeni Halepçe katliamları yaşıyor" sözlerine yer verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com