Halep'e bomba yağıyor!

Halep'e bomba yağıyor!
Beşar Esad'e bağlı kuvvetlerin havadan ve karadan Halep'i bombaladığı belirtiliyor. Esad'a muhalif kaynaklar saldırılarda çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Suriye ordusu özellikle muhaliflerin yoğunlukta olduğu ve kontrolu sağlamaya çalıştığı Salahaddin bölgesine saldırıyor. Özgür Suriye Ordusu mensupları ise bu saldırılara karşılık vermeye çalışıyor.

Özgür Suriye Ordusu komutanlarından Ebu Ahmed El-Halebi ise Esed rejimine bağlı Suriye ordusu ile muhaliflerin oluşturduğu ÖSO arasında ''savaş yaşandığını'' ifade etti.
 
Selahaddin mahallesinde onlarca tankın mevzilendiğini anlatan Halebi, tankların ''semti rastgele bir şekilde top ateşine tutmasında çok sayıda evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü'' söyledi. Halebi, Selahaddin mahallesine giren 5 tankı imha ettiklerini bildirdi.

Suriye Genel Devrim Konseyi Medya Sorumlusu Ebu Ubeyde, Halep'in mahallelerine karadan ve havadan şiddetli saldırıların devam ettiğini belirtti. Saldırıda uluslararası sözleşmelere göre kullanılması yasak bombaların sivil yerleşim bölgelerinde kullanıldığına dikkati çeken Ebu Ubeyde, ''Esed yönetimine bağlı ordu Halep'te uluslararası hukukun yasakladığı bombaları kullanıyor'' dedi.
 
Ebu Ubeyde, şehirdeki insani boyutta yaşanan krize vurgu yaparak askeri uçak ve helikopterlerin rastgele ateş açtığını söyledi.
Esed yönetimine bağlı ordunun misket bombası, parça tesirli bomba ve vakum bombası gibi bombaların kullanıldığını ileri süren Ebu Ubeyde, görgü tanıklarının daha önce hiç görmedikleri Rus tipi MIG-21 savaş uçakları tarafından kentin bombalandığını belirtti.
 
Resmi ordunun binaları tamamen yıkan şiddetli etkiye sahip parça tesirli bomba kullandığını ifade eden Ebu Ubeyde, ''Türkiye ve dünyadan Esed rejiminin Halep'te daha önce hiç girişmediği kadar büyük bir katliama girişmesini önlemek için'' yardım istedi. (EAK)


Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com