"Haliç Köprüsü" Meclis'e taşındı

"Haliç Köprüsü" Meclis'e taşındı
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Haliç Köprüsü’nde dün yaşanan ve İstanbul trafiğini felç eden arızayla ilgili soru önergesi vererek konuyu TBMM’ye taşıdı.

Oran, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a, “Haliç Köprüsü son olarak ne zaman fiziki kontrolden geçirildi, bu kontrol sonucunda ilgili şirketin, kamu kurumunun hazırladığı rapor nedir, burada saptanan eksiklikler var mıdır, varsa nedir?” diye sordu.

"NE ZAMAN KONTROL EDİLDİ?"

Oran, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi. Bakan Yıldırım’a, Haliç Köprüsü'nün ne zaman kullanıma açıldığını ve bugüne kadar kaç kez esaslı onarımdan geçirildiğini soran Umut Oran’ın önergesindeki diğer sorular da şöyle:

“Haliç Köprüsü'nün bakım onarımı için son olarak ne zaman ihale açıldı, hangi şirket kaç liralık bir bedelle ihaleyi bu ihaleyi kazandı? Haliç Köprüsü son olarak ne zaman fiziki kontrolden geçirildi, bu kontrol sonucunda ilgili şirketin, kamu kurumunun hazırladığı rapor nedir, burada saptanan eksiklikler var mıdır, varsa nedir? 22 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Köprüsü'nün takoz vidalarının kırılarak köprünün yolla bağlantısının kopması sonrasında meydana gelen 8 santimlik yükseltinin asfaltla kapatılarak trafiğin açılması mühendislik-mimarlık açısından uygun mudur? Ortaya çıkabilecek faciaların önlenmesi için ne tür kalıcı önlemler aldınız? Söz konusu şirketin çalışanı mühendisin siparişini verdiği 500 ton kapasiteli 2 kriko ne zaman satın alınarak köprüde kullanılacak?”(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com