Haliç Köprüsü’nde yeni gelişme

Haliç Köprüsü’nde yeni gelişme
Bağlantı noktasındaki ayrılma nedeniyle bir süre trafiğe kapatılan Haliç Köprüsü'nde İtalyan ve Japon uzmanlar inceleme yaptı.

Hazırlanacak raporun ardından köprünün sağlamlaştırılması için çalışmalara başlanacak.

Bağlantı noktasındaki ayrılma nedeniyle trafiğe kapatılan Haliç Köprüsü'nde İtalyan ve Japon mühendislerden oluşan bir grup uzman, inceleme yaptı. Hazırlanacak raporun ardından köprünün sağlamlaştırılması için çalışmalara başlanacak.

İstanbul trafiğinin en yoğun aktığı ulaşım ağlarından biri olan Haliç Köprüsü'nde yaşanan olayın ardından, kalıcı çözüm için dünya çapında deneyimli üç mühendis kente geldi.

Hasarın ardından Japon IHI firmasında görevli mühendisin önerisi üzerine geçici olarak krikolarla bağlantı yeri güçlendirilen, üzerinde meydana gelen yükselti asfalt dökülerek kapatılan köprü, İtalyan mühendisler ve köprü yapım firmasında görevli Japon mühendisler tarafından detaylıca incelendi.

Türkiye Deprem İzolasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mircan Kaya, köprünün durumuyla ilgili hazırlanacak raporun en kısa sürede Karayolları Genel Müdürlüğü'ne sunulacağını söyledi.

Köprüyü desteklemek için geçici olarak kriko konulduğunu belirten Kaya, şu an için herhangi bir risk bulunmadığını ifade etti.

Kaya, ''İlk bulgulara göre, mesnette zarar var ama sorun sadece mesnedin zarar görmesi değil. O yüzden basit şeylermiş gibi yorum yapmak doğru değil” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com