Halid Meşal İsrail'e meydan okudu

Halid Meşal İsrail'e meydan okudu
Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal: "Beni de öldürün"
İsrail'in dün "nokta atışı" ile öldürdüğü Hamas'ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları lideri Ahmed el Cebari'nin cenazesi Gazze'de kaldırıldı. Cenaze törenine Sudan'dan video konferans yöntemiyle katılan Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal, İsrail'e "Beni de öldürün" çağrısında bulundu.
 
"BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRİR"
 
"Liderlerimizi öldürmek bizi daha güçlü yapar" diyen Halid Meşal, "Cebari'yi öldürdünüz, devam edin, Meşal ve diğer liderleri de öldürün, ancak bu ölümler Kudüs'e bir adım daha ulaşmamızdan başka bir şeye yaramayacak"dedi.
 
"BÜTÜN FİLİSTİN'İN LİDERİYDİ"
 
"Ahmed Cebari Hamas'ın değil bütün Filistin halkının lideriydi" şeklinde konuşan Halid Meşal, "Cebari Hamas'ın askeri kanadının kurulmasında çok önemli bir rol üstlendi. Bir kahraman gibi yaşadı ve bir kahraman gibi öldü" dedi.
 
Kredi Kartı Borcunuza Son Vermek mi istiyorsunuz? Arayın yardımcı olalım...
 
Ahmed Cebari'nin kısa bir süre önce Mekke'ye giderek hacı olduğunu belirten Meşal, İzzettin Kassam Tugayları liderinin Mısır üzerinden Gazze Şeridi'ne döndüğünü dile getirdi.
 
15 YIL ÖNCE İSRAİL SUİKASTINDAN KURTULMUŞTU
 
Hamas'ın siyasi liderliğinden ayrılması beklenen Halid Meşal, 15 yıl önce Ürdün'de İsrail suikastından kurtulmayı başarmıştı.
 
NETANYAHU: "MESAJI ALDILAR"
 
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise, "Hamas ve Gazze'deki diğer "terörist organizasyonlar"ın mesajımızı aldıklarını umuyoruz. Eğer almadılarsa, İsrail kendi halkını korumak için hazır" şeklinde konuştu.
 
Hamas'ın İsrail'le ateşkes görüşmelerini ise reddettiği belirtiliyor. (ntvmsnbc)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com