''Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanı''na ilgi

''Halil İbrahim Yılmaz  Kent Ormanı''na ilgi
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü'nce yenilenen Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanı, özellikle hafta sonlarında vatandaşlardan ilgi görüyor.
 Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü'nce yenilenen Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanı, özellikle hafta sonlarında vatandaşlardan ilgi görüyor. 
     Müdürlük'ten yapılan yazılı açıklamada, ormanın, çeşme, kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, büfe, kameriye, otopark alanı, çocuk oyun grupları, yağmur barınakları, seyir terasları gibi unsurlarla yenilenmesinin ardından halkın hizmetine sunulduğu bildirildi. 
     Mesire alanı olarak da tercih edilen ormanın, ziyaretçilerine, yemyeşil bir doğa içinde oksijen depolama fırsatı sunduğu duyurulan açıklamada, şöyle denildi: 
     ''Kütahya halkının rekreasyon ihtiyacının giderilmesi, doğa yürüyüşleri düzenlenmesi, spor faaliyetleri, yaya ve bisiklet yollarında sağlıklı yaşam koşularının yapılabilmesi, gözetleme kulesi ve seyir teraslarında doğal güzelliklerin izlenmesi, çocuklarımızın oyun oynayabileceği oyun alanları oluşturulması, piknik ihtiyacının karşılanması ve şenlikler düzenlenmesi amacıyla kurulan Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanı, 7'den 70'e herkesin akınına uğruyor. 1 Temmuz Pazar günü yapılan ilk etkinlikte büyük izdiham yaşandı. Kütahyalılar'ın stres attığı ve çocukların doyasıya eğlendiği orman, kimi zaman katılımcıların kendi aralarında düzenlediği ödüllü yarışmalar, tiyatro gösterileri, Hacivat Karagöz oyunları ile hayat buldu. Halil İbrahim Yılmaz Kent Ormanı, Kütahyalılar'ın hafta içi, çoğunlukla da hafta sonu tercih ettikleri mesire yeri oldu.'' 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com