Halil Ünal'dan Alper açıklaması

Halil Ünal'dan Alper açıklaması
Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye transfer sürecini değerlendirdi.

Fenerbahçe ile 6.250.000 avro, Orhan Şam, Bienvenu karşılığında anlaştıklarını söyleyen Ünal, Alper'in Fenerbahçe ile görüştüğünü belirti.

Halik Ünal, Galatasaray'ın yaptığı teklifin ise 3 milyon peşin, kalan üç milyon vadeli + Culio teklifi yaptığını söyledi.
 
Ünal, Galatasaraylı yöneticilerin "Halil Ünal'a anlaşmıştık" sözlerine de cevap verdi.

Lig TV'ye konuşan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, "Meselenin özüne şöyle bakmak lazım. Biz Alper Potuk gibi bir oyuncunun takımımızdan ayrılmasını hiçbir zaman istemedik. Sevgili futbolcu kardeşimiz, kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz Alper Potuk, özellikle bu sezon transfer yapmak arzusunda olduğunu söyledi. Zaten geçen yıl da bir transferi söz konusu olmuştu. O vakit geri döndüğünde kendisinin sözleşmesini 2016'ya kadar uzattım. Uzattığımdaki rakamları görüştüğümde, önümüzdeki yıl ciddi bir talip olursa, kulüp menfaatlerini göz önünde tutarak, Alper'in de hesabına yatacak şekilde transfer olabileceğinin sözünü kendisine vermiştik. Biz söz verdiysek, sözünü tutan bir kulübüz. Eskişehirspor'un bir duruşu vardır. Bu noktada ben de Eskişehirspor'un başkanı olarak, Alper'e verdiğimiz sözü, bu anlamda telefon görüşmeleri gerçekleştirerek Fenerbahçe ile kulübümüz arasında anlaşma noktası sağladım ama Alper şu anda Fenerbahçe ile görüşüyor. Alper de anlaşırsa, Alper de mutlu olursa, bu transfer gerçekleşmiş olacak. Bildiğiniz üzere 6 milyon 250 bin euro nakit para artı Orhan Şam artı Bienvenü arkadaşımız da yeni sezonda bizim kadromuzda yer alacaklar. Hem sağ bekte, hem de forvet hattında bu oyunculara ihtiyacımız vardı. Dolayısıyla buraları da böylece kapatmış olduk.
Mesele Galatasaray Kulübü'ne geldiğinde; Galatasaray Kulübü'nün bu oyuncuyla ilgilendiği doğrudur. Sayın Ünal başkanla, Sayın Abdürrahim Albayrak, Sayın Ali Dürüst başkanla uzun uzun sohbet ettik hep birlikte. Alper'in pazarlığı öteden beridir onlarla da süregeliyor. Esasen onlara biz verdikleri teklif noktasında sıcak bakış açımız olamazdı çünkü rakamlar çok düşüktü. Ama en son olarak Sayın Aysal'ın otelinde oturduğumuzda, 3 milyon peşin kalan 3 milyon 1 yıl içerisinde vadeli ödenecekti. Culio gibi bir oyuncu teklif ettiler. Benim bu teklife hayırlı olsun demem mümkün değildi. Biz Galatasaray Kulübü'ne hayırlı uğurlu olsun deyip de oyuncuyu başka kulübe satmış değiliz. Kendilerine dedim ki, "Bu yapacağınız son teklif mi?". Biz dediler bunun üzerine alamayız. O noktada döndüm geldim Eskişehir'e ve yönetim kurulunu toplayacağım dedim. Alper ile de görüşeceğim ve size bir cevap vereceğim dedim. Eskişehir'e geldim ve Eskişehirspor Yönetim Kurulu'nu topladım. Oyuncuyla ilgili özel bir gündem maddesi olduğu için hem yönetimimle paylaşmam lazım, hem de oyuncumla paylaşmam lazımdı.

ALBAYRAK'I ANLAYAMADIM  

Bu şekilde cereyan eden bir pazarlık. Galatasaray Kulübü'nden kimsenin şahsıma bir kırgınlığı olamaz. Abdürrahim Bey aradı hayırlı olsun dedi ama bugün hoş olmayan açıklamaları duyuyoruz. Eskişehirspor, Anadolu efsaneleri yaratmış, efsane tribünlere sahip, Anadolu futbol kültürünü 1965'ten beri duruşuyla gösteren bir kulüptür. Bizim takımımız bu duruşu asla kaybetmeyecek. Bugün Süper Lig'de 18 takımız. Birbirimizden oyuncu alacağız. Herkes kendi kulübünün menfaatini ön planda tutmak zorundadır.
 
ALPER'İN ENTERESAN BİR DÜŞÜNCESİ YOK


Alper'in enteresan bir düşüncesi mevcut değil. Ekonomisine uyacak bir takıma imza atacak. Kendi alacağı paranın peşinde olacaktır. Biz de kulübümüzün menfaatinin peşindeyiz. Alper imza atarsa Fenerbahçeli olacak.

Önümüzdeki sezon eksik gördüğümüz yerlere takviye yapmaya çalışıyoruz. İstikrar ve güvenden yanayız. Son 6 yıldır büyük takımların korkulu rüyası haline gelmiş bir kadroya sahibiz. Bu anlamda komple en baştan bir takım yapalım diyemeyiz. Böyle bir başkanlık yapamam, kimseye de müsaade etmem. Zirve yapacak yıldızlar yetiştireceğiz. Alper özel yetenekleri olan, hem defans hem ofans yapabilen, inanılmaz çabuk ve kaliteli bir insandır. Fenerbahçe'yi bu konuda şanslı buluyorum. Alper Fenerbahçe'ye uzun yıllar üst düzey hizmet eder.

Alper transfer yapmak istiyor. Ben kendisine söz vermiştim kulüp menfaatlerini düşünerek tabii ki. Büyük bir transfere yapmak, Orhan Şam ve Bienvenü gibi oyuncuların ihtiyacımız olan mevkilere yakışması bizi daha da heyecanlandırdı. Transfer yapacağız.

VEYSEL VE ERKAN SATILACAK MI?
 
Başka oyuncularımız da teklifler alıyor. Takımın yüzde 75'ine teklif geliyor. Kimseyi satmak istemiyoruz. Bir tek Veysel Sarı var. Sözleşmesine öyle bir madde koymuştuk, 3 milyon euro getiren Veysel Sarı'yı alabilir. Mevcut kadrodan kimseyi satmayı düşünmüyoruz. Veysel ve Erkan'a da teklifler geliyor. Biz Alper'e söz vermiştik. Vakti geldiğinde satarız demiştik. Transfer talebi şahsından gelmiştir. İki özel oyuncu getirerek gidiyor." (MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com