"Halk, AKP'nin oyunlarını 'oyları' ile bozacak"

"Halk, AKP'nin oyunlarını 'oyları' ile bozacak"
Türkiye Partisi (TP) Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, Kütahya İl Başkanlığı'nda yaptığı basın toplantısında Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son günlerde tutukluluk süresi biten mahkumların salıverilmesinin insani açıdan raha

Türkiye Partisi (TP) Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, Kütahya İl Başkanlığı'nda yaptığı basın toplantısında Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son günlerde tutukluluk süresi biten mahkumların salıverilmesinin insani açıdan rahatsız edici olduğunu ifade eden Sarı, Türkiye ekonomisinin ise her geçen gün kötüye gittiğini ifade etti.
Yargının daha adil ve hızlı çalışması gerektiğini belirten Sarı, Hükümetin de bu konuda üstüne düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini belirterek; 'İnsanları tahliye ediyorsunuz, sonra da bakıyorsunuz iş yanlış olmuş ve bunları tekrar toparlayayım diyorsunuz. 56 yerde, emniyet güçleriyle bunları toplamaya çalışıyorsunuz, bakıyorsunuz gittiğiniz yerde bir Allah'ın kulu yok.' dedi.
Sarı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Türkiye'de güçler birliği haline gelen bir Başbakanlık diktatörlüğü hüküm sürüyor. Bu Başbakan güçlerin ayrılığına değil, güç birliğine inanıyor. İşte gücü elinde toplamak istiyor.Türkiye son günlerde en azılı çeteleri, en azılı rejim düşmanı cinayet işleyen şebeke üyelerini tahliye etmiştir. Bunda yargının kusuru yoktur. Kusur, bu konuları görmeyen parlamentodaki çoğunluktur. İktidarın yaşadığı körlük, Türkiye'yi bunalıma sokmuştur.” şeklinde açıklamalrda bulundu.
Türk ekonomisinin de söylenenin aksine iyiye gitmediğini savunan Sarı, hükümetin yanlış söylemlerle halkı oyladığını ve Türkiye'nin giderek borçlanan bir ülke konumuna getirildiğini ifade etti.
Sarı; 'Hükümet pembe tablolar çiziyor ama dış borcun faizini bile ödemekte güçlük çekiyor. AKP Türkiye'ye somut yatırmlar yapmadığı gibi dış borcun artmasına neden oldu. AKP duble yolların arkasına sığınarak halka yatırım yaptığını anlatmaya çalışıyor ancak halk bu oyunların farkında ve bu AKP oyunlarını 2011 genel seçimlerinde oyları ile bozcak' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com