Halk Bankası için suç duyurusu!..

Halk Bankası için suç duyurusu!..
Halk Bankası hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanan CHP'li KİT Komisyonu üyelerinin , çalışmalarını bu hafta tamamlaması ve en kısa süre içinde suç duyurusunu yapması bekleniyor.

SansürsüzHaber, suç duyurusunun ayrıntılarına ulaştı. Halk Bankası yönetiminin kendisine ait arazi ve taşınmazları önce ucuza satıp, sonra da kendi malı üzerinde kiracı durumuna düştüğünü tespit eden CHP'li komisyon üyeleri, bu şekilde bankanın şirket ve iştiraklerini kârlı göstermeye çalıştığını öne sürüyor. Ayrıca kendi malını ucuza satan bankanın, alan kişi/kurumların daha pahalıya satarak haksız kazanç sağlamasına da olanak sağladığı iddia ediliyor. Suç duyurusunda tüm bu unsurlara yer verilecek. Ayrıca CHP'li üyeler, Sermaye Piyasası Kurulu'nun da iddiaları incelemesini isteyecek. Çünkü tüm usulsüzlüklerin bir amacının da;   borsada işlem gören hisse senetlerinin karlı gösterilmesi ve değerlendirilmeye çalışılması olduğu belirtiliyor. 

Meclis Kamu İktisadi Teşebbüssleri Alt Komisyonu üyeleri, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gündeme gelen Halk Bankası’nda denetim yapmak istemiş, medyaya yansıyan iddialar hakkında  bilgi ve belge talep etmişti... Komisyon, talebine olumlu yanıt alamayınca da suç duyurusu yapılması gündeme gelmişti... (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com