Halk Bankası'ndaki kirli oyunu belgelerle ifşa etti!

Halk Bankası'ndaki kirli oyunu belgelerle ifşa etti!
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Halk Bank'ın nasıl zarara uğratıldığını belgeleri ile açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Halk Bank'ın nasıl zarara uğratıldığını belgeleri ile açıkladı. Erdoğdu, daha önce Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a sorduğu ama yanıt alamadığı soruları belgeleri ile beraber sosyal medyadaki hesabından paylaştı. Erdoğdu'nun açıkladığı belgelerde dikkat çeken nokta ise Halk Bank'ın nasıl zarara uğratıldığı oldu.

Erdoğdu belgeleri yayınladıktan sora şu açıklamayı yaptı; "Sonuçta Halk Bankası 110 Milyon TL zarar ettiriliyor... İstanbul'un en değerli arsasına sahip olunuyor... Bu olayı Ali Babacan dahil bütün yetkilililer biliyor ve hiç bir işlem yapmıyorlar... Banka göz göre göre soyuluyor... Şimdi Ali Babacan çıksın bu belgeler gerçek dışı desin... Bu işlemler yapılmadı desin... Bir ülkede namuslular da namussuzlar kadar cesur olmadığı sürece o ülkeye kurtuluş yoktur..."

İşte Aykut Erdoğdu'nun o tweetleri"Halk Bankası'nın alacağı karşılığında Avni Çelik'in kefaleti ve İstanbul'un en değerli arsalarından biri teminat alınmış...

Halk Bankası'nın garantili 137 Milyon TL'lik garantili alacağı 15 Milyon Dolara devir edilmiş... Belge 3"
"137 Milyon TL'lik alacağı devir alan Akabe Şirketi... Belge 4""Akabe Şirketi'nin ortakları arasında çok önemli isimler var...""Akabe Şirketi alacağı devir aldıktan sonra kredinin teminatı arsayı ele geçirmek için operasyon başlıyor...
Arsa 120 Milyon TL bedelle pazarlık usulü satışa çıkarılıyor... Ziraat Avukatı satışa itiraz ediyor... Belge 6""Arsa 120 Milyon 2 bin liraya Güven Enerjiye satılıyor... Güven Enerji 5.000 TL sermayeli bir şirket... Belge 7"

Halk Bankasından alacağı alan Akabe ve arsayı satın alan Güven Şirketleri aynı kişilere ait... BELGE 8
"

NOT: Büyütmek için görüntülerin üzerine tıklayın...
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com