Halk Bankası'ndan büyük skandal: halkın parasıyla...

Halk Bankası'ndan büyük skandal: halkın parasıyla...
Halk Bankası Genel Müdürü'nün avukatlık ücretini meğer halkın bankası ödüyormuş...

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker sordu, gerçek ortaya çıktı... Meğer yolsuzluk ve rüşvet iddiaları nedeniyle tutuklanan ve mal varlığına el konulan Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın avukatlık ücretini,  banka ödüyormuş...

Aslan’ın avukatının "Müvekkilim, Halk Bankası İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Süleyman Aslan’ın tüm malvarlığına tedbir konulmuş durumda. Zaten bu nedenle avukatlık ücretini ödeyebilecek durumda değil. Ancak banka Yönetim Kurulu’nun bir karar aldığını ve bu ödemeyi üslendiğini biliyorum. Yani benim ücretim Halkbank tarafından ödeniyor." dediğini belirten Şeker, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a bu konuyu sordu.
 
Süleyman Aslan’ın bireysel davasının avukatlık ücretinin ödenmesi için, bir yönetim kurulu kararı olup olmadığını öğrenmek isteyen CHP'li Şeker;  eğer karar varsa "yasal dayanağı nedir?" sorusunu da yanıt istedi.
 
Şeker'in önergesinde "Banka ile ilgisi olmayan bir davada Süleyman Aslan’ın avukatına yapılan ödemeler Banka’nın mali tablolarında yer alacak mıdır?   Halkbank bugüne kadar kaç bireysel davanın finansörü olmuştur? Bunlar nelerdir? " sorularına da yer verdi. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com