Halk Çözüm Bekliyor

Halk Çözüm Bekliyor
Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, Kütahya Belediyesi'ne ihale ile geçen KART43 sistemine kayıt yaptırmayacaklarını paralı sistem ile yolcularını taşıyacaklarını açıklamışlardı ve Kooperatif bir haftadan beridir yolcularını paralı sistem

Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, Kütahya Belediyesi'ne ihale ile geçen KART43 sistemine kayıt yaptırmayacaklarını paralı sistem ile yolcularını taşıyacaklarını açıklamışlardı ve Kooperatif bir haftadan beridir yolcularını paralı sistem ile taşıyor. Sivil yolcuları 1 TL'ye öğrencileri 75 KRŞ'a taşıyan otobüslerin önümüzdeki haftalarda nasıl bir sistem ile yolcularını taşıyacakları şimdiden vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Vatandaşlar otobüslere parayla mı yoksa KART43 ile mi bineceklerini karıştırdıklarını, ileriki dönemlerde paralı sistemde zam yapılıp yapılmayacağını belirterek, taşıma ücreti sisteminin çözüme kavuşturulmasını istediler.
'HALK TEDİRGİN'
Kütahya'da yaklaşık 8 aydan beridir uygulanan KART43 sistemi hala çözüm bekliyor. Daha önce Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından işletilen KART43 sistemi, yapılan yeni ihaleyle Kütahya Belediyesine geçti. Ancak Kütahya Merkez Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, Kütahya Belediyesi'ne ihale ile geçen yeni KART43 sistemine kayıt yaptırmayacaklarını paralı sistem ile yolcularını taşıyacaklarını açıklmışlardı ve Kooperatif bir haftadan beridir yolcularını paralı sistem ile taşıyor. Sivil yolcuları 1 TL'ye öğrencileri 75 KRŞ'a taşıyan otobüslerin önümüzdeki haftalarda nasıl bir sistem ile yolcularını taşıyacakları şimdiden vatandaşlar arasında merak konusu oldu.
Otobüse bindiklerinde tedirginlik yaşadıklarını belirten Kütahyalılar şu düşüncelerini dile getirdiler:
'Otobüse bindiğimizde tedirgin oluyoruz. Çünkü para mı vereceğiz yoksa KART43'ü mü kullanacağız diye kendi kendimize soruyoruz. KART43'ümüz çıkarıyoruz itiraz geliyor 'Abi bu araçta para geçerli KART43 kullanılmıyor paran yoksa geç arkaya' şeklinde tabirlerle karşı karşıya kalıyoruz. Bazen para veriyoruz bu sefer de şoför 'Bu araçtra para geçmez KART43 kullanılıyor' şeklinde uyarı alıyoruz. Peki ne olacak Küçücük Kütahya'da taşıma sistemi neden çözül müyor? Biz halk olarak neden haksız yere horlanıyoruz. Para ile taşınacaksa para ile taşısınlar, KART43 ile taşınacaksa KART43 ile taşısınlar. Kooperatif şimdi taşımayı ucuza gerçelşetiriyor. Önümüzdeki haftalarada zam yaparsa o zaman ne olacak? Bu sistemin artık belli bir raya oturması gerekiyor, yetkilileri göreve çağırıyoruz.' şeklinde KART43'teki çözümsüzlüğe tepki gösterdiler.
'OTOBÜSLERİ KARIŞTIRIYORUZ'
Kütahyalılar, bazı otobüslerin KART43 sistemi ile bazılarının paralı sistemle taşımacılık yaptıklarını dile getirerek, hangi otobüse neyle bineceklerini karıştırdıklarını dile getirdiler. Vatandaş olarak farklı uygulamalara maruz kaldıklarını belirten vatandaşlar, bazı şoförlerin taşıma ücreti olarak para aldığını bazı şoförlerin ise kesinlikle para almadıklarını KART43 sistemini kullandıklarını vurgulayarak, hangi otobüse neyle bineceklerini karıştırdıklarını belirterek sisteminin biran önce çözüme kavuşturulmasını istediler.
'ZORLA KART ALDIRDILAR'
Vatandaşlar, yaklaşık 8 ay önce belediye tarafından kendilerine psikolojik baskılarla KART43'lerin aldırıldığını hatırlatarak, KART43'lerin neden devre dışı bıraklıldığını anlamadıklarını dile getirerek, Kütahya Belediyesi'ni acil olarak göreve çağırdıklarını vurguladılar. KART43'lere gereğinden fazla para yüklediklerini dile getiren vatandaşlar sistemin tekrar paralıya geçmesiyle birlikte KART43'lerini kullanamadıklarını, para vermek zorunda kaldıklarını, paralı sisteminin geleceğinin ne olduğunu, iki firma arasındaki anlaşmazlık yüzünden sürekli vatandaşların mağdur edildiğini vurgulayarak sistemin geleceğinin ne olacağını merak ettiklerini belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com