Halk düşmanı AKP’yi durduracağız

Halk düşmanı AKP’yi durduracağız
Kartal'da Alevi vatandaşların evlerinin işaretlendiği ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Cemevi'nin kundaklanmaya çalışıldığı iddiaları yüzlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşle protesto edildi.
Çınardere Mahallesi’nde iki gün önce 25 alevi vatandaşın evlerinin işaretlenmesi ve bu sabahta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Kartal Cemevi’nin kundaklanma çalışıldığı iddiaları üzerine Kartal’da bir yürüyüş düzenlendi. PSKD İstanbul Şubeleri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, BDP, ÖDP, TKP, ESP’nin de aralarında bulunduğu çeşitli parti ve sivil toplum örgütü üyesi yaklaşık 2 bin kişi Kartal Ahmet Şimşek Koleji önünde 19.00 sıralarında toplandı. Grup, “Irkçı, gerici, faşist AKP’yi durduracağız" yazılı pankart ve “Alevilik haksızlığa başkaldırıdır","Aleviyiz, haklıyız, kazanacağız","Yeni saldırılara boyun eğmeyeceğiz","Buradayız Aleviyiz bizi de işaretleyin" yazılı dövizler açtı. Grup daha sonra “Aleviyiz, haklıyız, kazanacağız","Gerici, faşist, halk düşmanı AKP","Karanlığa teslim olmayacağız","Sivası yakanlar AKP’yi kuranlar" şeklinde sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Ankara Caddesi üzerinde bir süre yürüyen grup daha sonra sloganlar eşliğinde basın açıklamasının yapılacağı Kartal Meydanı’na geldi. Gruba bazı vatandaşlarda alkışlarla destek verdi. 
 
"ALEVİ AÇILIMININ FORMATI BU MUDUR?"
 
Burada grup adına ortak açıklamayı PSAKD Genel Merkez yöneticilerinden Atilla Özdemir okudu. Özdemir, iki gün önce Kartal Çınardere Mahalllesi’nde 25 Alevi yurttaşın evlerine işaretler konulduğunu ve PSAKD Kartal Cemevinin kundaklandığını iddia etti. Özdemir, “Cumhurbaşkanına, Başbakana ve İçişleri Bakanı’na soruyoruz? Alevi açılımının ileri demokrasi anlayışınızdaki formatı bu mudur? Siyasi iktidara çağrımız sorumluluğunun gereğini yerine getirmesi ve bir süredir ülkemizin farklı yerlerinde duvarlara anlamsız şekillerde resim ve yazılar yazan bu kabiliyetsizleri yakalayıp adalete teslim etmesi ve halkımız arasına düşmanlık tohumları ekilmesini sağlayacak söylem ve eylemlerden vazgeçmesidir. Ancak bilinmelidir ki ülkemizde ve bölgemizde yaşanan tüm gelişmelerin takipçisi olacağız ırkçı gerici ve halk düşmanı AKP’yi durduracağız" dedi.Grup, yapılan basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com