Halk Eğitim Merkezinde sergi!

Halk Eğitim Merkezinde sergi!
Dumlupınar Halk Eğitim Merkezince 2009-2010 eğitim öğretim yılında kurslara katılan kursiyerlerin ürettiği eserlerden oluşan sergi, törenle açıldı.

Dumlupınar Halk Eğitim Merkezince 2009-2010 eğitim öğretim yılında açılan kurslara katılan kursiyerlerin ürettiği eserlerden oluşan sergi, törenle açıldı.
Merkezdeki serginin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, Dumlupınar Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Belediye Başkanı Derviş Kavak, İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz ile merkez çalışanları, kursiyerler ve yakınları katıldı.
Törende yapılan konuşmalarda, Dumlupınar Halk Eğitim Merkezince 2009?2010 eğitim öğretim yılında 14 mesleki-teknik, 17 sosyal-kültürel, 8 okuma-yazma olmak üzere 39 kursa 176 erkek, 380 kadın, toplam 556 kursiyerin katıldığı bildirildi.
11 mesleki-teknik kurs modülünün İş-Kur, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde iki köy ve ilçe merkezinde açıldığı ifade edilerek, başarılı olan 174 kursiyerin belge almaya hak kazandığı kaydedildi.
Bu kursiyerlere kurs süresince İş-Kur İl Müdürlüğünce yevmiye ödendiği, kullandıkları eğitim araç ve gereçlerinin vakıfça karşılandığı, eğitim materyalleri ve öğreticilerin Halk Eğitim Merkezince temin edildiği ifade edilerek, 3 mesleki-teknik kursun ise başlayan üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla açıldığı ve devam ettiği duyuruldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com