Halk Eğitim Merkezi'nden 3 Türkiye Birincisi

Halk Eğitim Merkezi'nden 3 Türkiye Birincisi
Kütahya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat okulu Müdürlüğü'nün 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı yıl sonu sergileri, belge törenleri ve Türkiye El Sanatları yarışmalarında Türkiye birincisi olan öğretmen ve kursiyerlerin ödül töreni dün Kütahya Halk Eğitim

Kütahya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat okulu Müdürlüğü'nün 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı yıl sonu sergileri, belge törenleri ve Türkiye El Sanatları yarışmalarında Türkiye birincisi olan öğretmen ve kursiyerlerin ödül töreni dün Kütahya Halk Eğitim Merkezi binasında gerçekleştirildi. Makine Nakış alandına Füsun Değirmencioğlu ve Kumaş-Ahşap boyama alanında ise Sıdıka Uğurtay'ın Türkiye birincisi oldukları açıklandı.
Ödül töreninden önce açılış konuşması yapan Kütahya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Karakayalı, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında toplamda 1600 adet kurs açtıklarını belirterek, bu açılan kurslara yaklaşık olarak 35 bin kursyerin eğitim görüdüğünü vurguladı.
Kursları alanlarına göre sıralayan Karakayalı; mesleki teknik kurslarına yaklaşık olarak 4500 kişinin, okuma yazma kurslarına 1100 kişinin ve sosyal kültürel kurslara ise 18000 kişinin katıldığını ifade etti.
Geçen yıla oranla kurs ve kursiyer sayısını %35 dolaylarında artırdıklarını belirten Karakayalı, gelecek eğitim öğretim yılında bu yüzdeliği daha da yukarılara taşımak için greken çalışmlara başladıklarını ifade etti.
Mahalle kurslarının ise Kütahya Beldiyesi'nin ve mahalle muhtarlarının desteği ile geçen yıla oranla kurs sayısının çok sayıda arttığını vurglayan Karakayalı, Kütahya'da bulunan birçok köyün tarama usulü ile okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edildiğini ve okuma yazma bilmyen vatandaşların okuma yazma kurslarına katılmalarının teşvik edildiğini belirtti.
Bu güne kadar köylerde 30 yakın okuma yazma kursu açtıklarını vurgulayan Karakayalı, böylece birçok vatandaşın okuma yazma öğrendiğini ve okuma yazma öğrenen vatandaşlara okuma yazma sertifikası verdiklerini özellikle dile getirdi.
Kütahya İş-Kur Müdürlüğü ile birlikte açtıkları kurslarda da istihdam garantili kursları açtılarını belirten Karakayalı, böylece vatanaşların meslek sahibi olmalarını sağladıklarını vurguladı.
Kütahya Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte açtıkları kurslar sayesinde birçok gencin spor ve sosyal kültürel alanda yetiştirdiklerini vurgulayan Karakayalı, böylece gençlerin sosyal ortama daha çabuk alışmalarını sağladıklarını açıkladı.
2009-2010 Eğitim-Öğretim yılının Kütahya Halk Eğitim Merkezi açısından çok verimli geçtiğini vurgulayan Karakayalı, birçok öğretmenin ve kursiyerin Türkiye genelinde girdikleri beceri yarışmlarında Kütahya'ya birincilik getirdiklerini de vurguladı.
Kursyerlerin ve öğrencilerin katıldıkları yarışmalarda Kütahya'ya önemli birincilik getridiğini vurgulayan Karakayalı, en önemli birinciliğin halk oyunlarında elde edilen Türkiye birinciliği olduğunu belirterek;'Bu şekilde Kütahyamıza birincilik getiren öğretmen ve öğrencilerimize teşekür ediyorum.' dedi.
Makine nakışı ve kumaş-ahşap boyama alanlarında da girdikleri yarışmalarda da Türkiye birinciliği kaznadıklarını belirten Karakayalı birinci olan kursyerlere teşekür ettiğini de vurguladı.
Makineli Nakış alandına Füsun Değirmencioğlu ve kumaş-ahşap boyama alanında ise Sıdıka Uğurtay'ın Türkiye birincisi oldukları açıklandı.
Anchor Coast Crafts İplik Firması ile Çıraklık Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü(Ç.Y.G.M.) işbirliğinde yapılan makine nakışı yarışması sonucunda; öğretmen Füsun Değirmencioğlu öğrencisi Ayşe Cengiz ile Türkiye birincsi olduğu açıklandı. Öğretmen Sebahat Genç-öğrencisi Dilek Özkaradağ ile mansiyon ödülü aldığı ifade edildi.
Uğur Tekstil Makinelerinin Ç.Y.G.M. işbirliği ile düzenlendiği yarışmada; öğretmen Füsun Değirmencioğlu-öğrenci Hikmet Gündüz mansiyon ödülü aldığı belirtildi.
Pebeo Boya Yarışması sonucunda ise Kumaş boyama dalında Türkiye birinciliğini öğretmen Sıdıka Uğurtay-öğrenci Gamze Özdemir Ahşap boyama dalında mansiyon ödülü aldığı açıklandı.
Birincilik kazanan öğretmenlere ve kursiyerlere ödülleri; Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa İngeç, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Öztüran, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Karakayalı, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İş-Kur Müdürü Mahmut Yılmaz ve daire müdüleri tarafından verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com