Halk Eğitimi Merkezi 21 alanda 40 kurs açtı

Halk Eğitimi Merkezi 21 alanda 40 kurs açtı
Kütahya’nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi son bir yıl içinde 21 farklı alanda toplam 40 kurs açtı.
Uzun yıllardır Pazarlar’da halkı istihdam ettiren, ara eleman yetiştiren ve halkın eğitimine büyük katkılarda bulunan Pazarlar Halk Eğitim Merkezi (HEM), güzel işler yapmaya devam ediyor.
Son bir yılda yaklaşık 21 alanda 40 kurs açan Pazarlar HEM, İş Kur ile birlikte açtığı kurslarla kursiyerleri hem istihdam ediyor hem eğitiyor. 2011-2012 eğitim öğretim yılında Halk Eğitim merkezi, Bilgisayar İşletmenliği, YGS hazırlık kursu, okuma yazma, Geçici Ustalık yetki belgeli Betonarme Demir, kalıpçılık ve çatıcılık eğitimi, Hereke halı dokuma kursu, Katı yakıtlı kalorifer ateşçisi, Matematik kursu, masa tenisi kursu, Saç bakımı ve yapımı kursu, saça geçici ve kalıcı şekil verme ve boyama teknikleri, Avcı eğitimi, Bağlama eğitimi, bilgisayar işletmenliği, Bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık kursu, Cenaze hizmetleri kursu, Ev ve kurum temizliği kursu, Futbol kursu, SBS’ye hazırlık kursu, voleybol gibi kursları açarak vatandaşların eğitilmesine büyük katkı sağladığı bildirildi. Ayrıca 2011-2012 Eğitim ve öğretim yılında ki kurslara toplam 734 kursiyer katıldığı bildirildi.
Eğitici ve kültürel gelişimi sağlayan kurslara imza atan HEM, bu yıl da açtığı kurslarla halkın yanında olup; okuma yazma kursu, ahşap boyama vernikleme elamanı, bilgisayar kullanımı, voleybol, futbol, okuma yazma, seviye belirleme sınavlarına hazırlık ve üniversiteye hazırlık kursu gibi kurslar da devam ediyor. Kurslara büyük ilginin olduğu belirtiliyor.
Yetkililer, “Halk Eğitim Merkezi faaliyetleri geçmiş yıllara nazaran bu yıl daha aktif ve hareketli geçti. Vatandaşların kurslara olan ilgisinin üst düzeyde olması bizleri son derece memnun etti. İş-Kur ile ortak açılan kursa katılan kursiyerler belli bir ücret aldılar. Halen başlamamış kurslarımız da var. Bu kurslara katılmak isteyen vatandaşların Pazarlar Halk Eğitim Merkezimize başvurmaları rica olunur. Ayrıca ilgi ve istekleri doğrultusunda değişik kurslar konusunda da gerekli yardıma hazırız” dediler.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com