"Halk Fırını" için halk seferber oluyor!..

"Halk Fırını" için halk seferber oluyor!..
Eskişehir ve Konya'da 30 İstanbul ve Ankara'da 40 kuruşa satılan halk ekmek Kütahya'da 60 kuruşa satılıyor. Kütahya halkı büyük şehirlere oranla gelir düzeylerinin çok daha düşük olduğunu belirtip, Kütahya'da da halk ekmeğin 30 kuruşa satılması için

Eskişehir ve Konya'da 30 İstanbul ve Ankara'da 40 kuruşa satılan halk ekmek Kütahya'da 60 kuruşa satılıyor. Kütahya halkı büyük şehirlere oranla gelir düzeylerinin çok daha düşük olduğunu belirtip, Kütahya'da da halk ekmeğin 30 kuruşa satılması için Tüketiciler Birliği Derneği Kütahya Şubesi aracılığı ile imza kampanyası başlatacakları Ali İhsan Nazlı tarafından Akis Gazetesi'ne açıklandı.
-HALK İMZA KAMPANYASI BAŞLATIYOR-
Kütahya Tüketiciler Birliği Derneği Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, özellikle mahalle fırınlarının yıkılmasının hemen ardından Kütahya'da ekmeğe zam gelmesi ile birlikte halkın sürekli derneğe gelerek ekmek fiyatlarının büyük şehirlere oranla çok yüksek olduğunu vurguladıklarını ifade ederek, halkın bu yakarışının karşılıksız kalmaması gerektiğini önemle vurguladı.
Mahalle fırınlarının yıkılmasının ardından Kütahya Belediyesi'nin 'Belediye Fırınını' kurabilecekleri sinyalini verdiğini ancak belediye tarafından somut adımların atılmaması üzerine halkın imza kampanyası başlatacağını belirten Nazlı, bu imzaların gerekli merciilere gönderileceğini ifade etti.

'HALK, VERİLEN
SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYOR'
Kütahya halkının Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'dan basın aracılığı ile söylemiş olduğu sözlerin yerine getirilmesini halk için halk tarafından sürekli tepki aldığını belirten Nazlı, Kütahya halkının ucuz ekmek tüketmek için imza kampanyası ile seslerini Kütahya Beldiyesi ve yetkililere duyurucağını açıkladı.
İstanbul, Ankara ve Konya Büyükşehir Belediyelerinin ekmeği 30 kuruşa halka sunduklarını anımsatan Nazlı, konuşmasında şu çarpıcı noktalara yer verdi:
'Tüketiciler Birliği Derneği olarak Kütahya Belediyesi'nin ilimizde belediye halk ekmek fırını açması için imza kampanyası başlatacağız. Bu konuda halkın büyük bir isteği var. Halkın bu isteklerini Tüketiciler Birliği Derneği olarak yerine getreceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Bu halkın ucuz ekemk tüketme hakkı var bu hakklarını kullanmak imza kampanyası başlatacaklar.'

'BELEDİYE FIRINI AÇMA YETKİSİ KÜTAHYA
BELEDİYESİ'NİN ELİNDE'
Kütahya Belediyesi eski başkanı Süleyman Canan döneminde özelleştirilen halk ekmek fırının sözleşmesinde, 'belediye halk ekmek fırını açamaz' diye maddenin olmadığını anımsatan Nazlı, Kütahya Belediyesi'nin halkın isteklerini göz ardı etmemesi grektiğine dikkat çekerek; 'Madem belediye başkanlarının seçilmesi halkın elinde, Kütahya Belediyesi'ni yönetme hakkını halk Belediye Başkanı Mustafa İça'ya verdi, Mustafa İça'da halkın isteklerini ve halkın doğal hakkı olan ucuz ekemek tüketme hakkını halka sunmak zorunda. Bu yetki Kütahya Beldiyesi'nin elinde mevcut.'

'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNDE HALK EKMEK 30 İLE 40 KURUŞ ARASINDA SATILIYOR'
Komşu il olan Eskişehir'in yanı sıra Ankara, Konya ve İstanbul'da halk ekmek fiyatlarının 30 kuruş ile 40 kuruş arasında değiştiğini hatırlatan Nazlı, Kütahya'da halk ekmeğin 60 kuruşa satılmasına halkın büyük tepki gösterdiğini yineledi.
Nazlı; 'Eskişehir Belediyesi'nde 300 gram halk ekmek 30 kuruş AKP belediyelerinden Ankara Belediyesi'nde 300 gram halk ekmek 40 kuruş, İstanbul Belediyesi ve Konya Belediyelerinde 300 gram halk ekmek 40 kurşa satılırken neden bizim belediyemizde halk ekmek 60 kuruşa satılıyor. Kütahya Belediyesi AK Parti beldiyesi değil mi, neden halkın istekleri göz ardı ediliyor' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com