"Halk isterse aday olurum"

"Halk isterse aday olurum"
CHP genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Suna Vidinli'nin sorularını yanıtladı.

Habertürk'te yayınlanan Suna Vidinli ile Perspektif programının konuğu CHP genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin oldu.

Habertük'te canlı yayına katılan Gürsel Tekin Suna Vidinli'nin sorularını yanıtladı.

Suna Vidinli'nin sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin İstanbukl'da aday olup olmayacağı sorusunu cevapladı. Tekin 2009 yılında da aday olmak istediğini ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI OLMAK İSTEDİM

"Öncelikle CHP'nin çok ciddi çalışmaları var. Kentlerde çok ciddi çalışmalar var. İstanbul 18 yıldır AKP hükümetinin elinde olmasına rağmen hala sorunlarını bitirebilmiş değil. Tam trersine sorunlu bir kent ahaline getirmiş. İstanbul'da 4 vatandaş 1'inin mülkiyet sorunu var. Ulaşım sorunu bütün İstanbul için çok ciddi bir sorun. İstanbul'un bu kronikleşmiş sorunları kaldıracak projelerin gelmesi gerekiyor.
35 yıldır İstanbul'dayım 10 yıl belediye başkan vekillği yaptım. İstanbul'u karış karış bilen bir insanım, 2009 yılında da da niyetim vardı yok değildi. İstanbul için niyetliydim. Ama Sayın Kılıçdaroğlu aday oldu. Vatandaş kimi görmek istiyorsa benim adayım da odur. İstanbul isterse Belediye Başkanı adayı olurum.


ÇOK SAYIDA İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

Bizim kötü bir alışkanlığımız var. Bütün sorunların sonucu tartışmaya başlarız. İnsan bendeni üzerine siyaset yapmak kabul edilir değil. 2009 yılında açlık grevinde çok sayıda insan hayatını kaybetti Umut ediyorum ki bu sorunu elbirliğiyle ortadan kaldırırız. Başbakan başka bir şey , Adalet Bakanı başka bir şey söylüyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com