“Halk Kandırılıyor”

“Halk Kandırılıyor”
Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı, A.İhsan Nazlı, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın, katı atık tesisi hakkında halkı kandırdığını savundu.

Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı, A.İhsan Nazlı, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın, katı atık tesisi hakkında halkı kandırdığını savundu.

Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaparak çarpıcı açıklamalarda bulundu:
' Kütahya Belediye Başkanı, defalarca gündeme getirmemize rağmen seçmenlerine ve Kütahya halkına net ve doğru cevap vermemektedir. Ama Tüketiciler Birliği Derneği Kütahya Şubesi olarak Kütahya halkının sorularını net olarak bir daha soruyoruz ve sayın başkanın da bu soruları aynı netlikte cevaplandırmasını talep ediyoruz' şeklinde açıklamalarda bulunarak Mustafa İça'ya birçok soru yöneltti.
Katı atık tesisleri hakkında İça'nın halkı yanlış bilgilendirdiğini vurgulayan Nazlı, İça'ya şu çarpıcı soruları yönelterek, sorularına cevap istedi:
'1.İlimizde yapılan ve açılışı yapılan Katı Atık Yönetimi Tesisi için öngörülen proje bedeli ne kadardır? 2.Bu öngörülen bedelin ne kadarı AB fonundan karşılanmıştır? 3.Katı Atık Tesisi projede öngörülen şekliyle tamamlanmış mıdır ? 4.Çevre ve Orman Bakanı tarafından yapılan açıklama ile ülke genelinde 42 tesis olduğunu öğreniyoruz. Bu tesisleri kuran kaç belediye Kütahya gibi katı atık parası almaktadır? 5.Katı Atık tesisi kuran ve işleten diğer belediyeler sizin kadar Belediye gelirlerini arttırmayı beceremiyorlar mı? 6.Tüketiciler Birliği Kütahya Şubesi olarak Kütahya'da bu tesisin kurulmasını her Kütahyalı gibi biz de desteklemekteyiz. Belediyelerin temel görevlerinden birisi de çevreye duyarlı olmak ve çevreyi koruyacak önlemler almaktır. Gerek Bakanlık ve gerekse AB destekleme fonlarından yararlanarak yapılan bunun gibi tesislerin bedelini Kütahya halkına ödetmek ve toplanan çevre temizlik vergilerinin nerede kullanıldığını açıklayamamak gibi bir açmaza düşmek şansına ne yazık ki belediyemiz sahip olmuştur. Ayrıca çevre temizlik vergilerinin ne amaçla toplandığı yasalar da belirlenmiş ve bu kaynakların nerelerde kullanılacağı açıkça belirtilmiş olmasına rağmen, Katı Atık Bedeli adı altında ikinci bir vergi koyarak Kütahya halkını cezalandırmanın sebebi nedir? Kütahya halkının da doğru bilgiye sahip olması gayet doğal bir hakkı değil midir?' şeklinde sorular yöneltti.
Kütahya Belediyesinin tüketicilerine aleyhine birçok şaibeli icraata imza attığını belirten Nazlı, İça'ya yöneltiği soruların samimi bir şeklide cevaplandırılmasını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com