Halk “laf” değil,“icraat” bekliyor!

Halk “laf” değil,“icraat” bekliyor!
Sürekli ihalesi ertelenen Zafer Havalimanı konusunda siyasilerden “net” bir icraat göremeyen halk, “cak”lı “cek”li açıklama duymak istemiyor. “Fevkalade bir durum olmazsa 28 Temmuz'da ihale yapılacak” şekli

Sürekli ihalesi ertelenen Zafer Havalimanı konusunda siyasilerden “net” bir icraat göremeyen halk, “cak”lı “cek”li açıklama duymak istemiyor. “Fevkalade bir durum olmazsa 28 Temmuz'da ihale yapılacak” şeklinde açıklama yapan AKP'li siyasilerin, açıklamalarında “havalimanı” yerine “havaalanı” demeye başladıkları ise dikkatlerden kaçmıyor. Diğer taraftan Belediye Meclisince Kütahya'dan Eskişehir Havaalanı'na ücretsiz yolcu taşıma kararı alındı. “Havalimanı” yerine “havaalanı” açıklamasına alıştırılan halka, bugün-yarın “gerek kalmadı” denirse şaşmamak gerek!..
Zafer Bölgesel Havalimanı ihalesinin teklif alma tarihinin yine ertelenmesinin ardından bölge halkı bu konuda siyasilere olan güvenini iyice yitirmeye başladı. İktidar partisi siyasilerinin “Fevkalade bir durum olmazsa 28 Temmuz'da ihale yapılacak” açıklamaları halkı tatmin etmezken, siyasilerin daha önceleri Türkiye'nin dördüncü en büyük “havalimanı” olacağını ifade ettikleri “havalimanı” yerine “havaalanı” demeye başlamaları halkın dikkatinden kaçmıyor. Diğer taraftan Kütahya Belediyesi, Anadolu Havaalanı'ndan uçacak yolcuları Eskişehir'e kadar ücretsiz olarak taşıma kararı aldı. “Havalimanı” yerine “havaalanı” açıklamasına alıştırılan halka, bugün-yarın “temelli iptal edildi” denirse şaşmamak gerek!..
Sürekli ertelenen ihaleyle ilgili halkın tepkisinin artması dolayısıyla Anadolu Ajansı'na açıklama yapan AKP Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerinin ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılacak Zafer Bölgesel Havaalanı ihalesinin teklif alma tarihinin, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce 28 Temmuza ertelenmesine ilişkin, ''Hiçbir kişi ve ya kuruluşun ihmali ya da art niyeti yok, ihale 28 Temmuzda yapılacak'' dedi.
Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DHMİ'nin süre uzatımına ilişkin duyurusunun 24 Haziranda Resmi Gazete'de yayımlandığını anımsattı.
Duyuruya göre Zafer Havaalanının yap-işlet-devret modeli ile ihalesine ilişkin teklif alma tarihinin 28 Temmuz günü saat 09.30'a ertelendiğini ifade eden Karabulut, ihalenin aynı gün saat 10.00'da, ihale ilanında belirtilen yerde kapalı teklif alma usulü ile gerçekleştirileceğini bildirdi.
Karabulut, 28 Haziranda gerçekleşmesi beklenen ihalenin 28 Temmuza ertelenmesinin, firmaların şartnamedeki paralel yol maliyetini fazla bulmalarından kaynaklandığını ifade ederek, şunları kaydetti:
''İhale şartnamesinde yeni düzenleme yapılmıştır. 28 Temmuzda 5 firmanın ihaleye katılacağını umut ediyoruz. Ümitsizlik bizim işimiz değil. Bugüne kadar bütün olumsuzlukları aştık, bunu da aşacağımıza inanıyoruz. Fevkalade bir durum olmazsa havaalanı ihalesi 28 Temmuzda gerçekleştirilecek. Hiçbir kişi ve ya kuruluşun ihmali ya da art niyeti yok, ihale 28 Temmuzda yapılacak. Bunun altında başka şeyler aramak yanlıştır. Bu konuyla ilgili tüm makamları ciddi ve samimi buluyoruz. Altıntaş'ın yolu açık, inşallah yüzümüz gülecek.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com