Halk Meclis önünde toplandı

Halk Meclis önünde toplandı
Mısır'da yaklaşık 30 bin kişi Tahrir meydanında toplandı. Meclise yürüyen göstericiler Yüksek Askeri Konsey'in istifasını istiyor. Meydanda 1 milyon kişinin toplanması bekleniyor.
Yüksek Askeri Konsey'in almış olduğu, meclisin feshi cumhurbaşkanlığının yetkililerinin sınırlandırılması ve ulusal savunma kurulunun kurulması kararlarına tepki gösteren göstericiler Tahrir meydanında toplandı. 
 
Tahrir'de toplanan göstericiler 200 metre uzaktaki meclise yürüdüler. Protestocular içinde milletvekilleri de vardı. Meclisin önündeki polis barikatını aşmak isteyen göstericiler polis tarafından engellendi. Ellerinde Mursi posteriyle meydana gelen göstericiler Kanunen cumhurbaşkanının Mursi olduğunu söyleyerek sloganlar attılar. Göstericiler ellerinde Mısır bayraklarıyla mısır marşını okudu.
 
Müslüman kardeşler, 6 nisan hareketi, Vasat partisi, Nur partisi ve bir çok sivil toplum örgütü bu gösteriye katılıyorlar. Göstericiler Cumhurbaşkanlığı 2. tur sonuçları açıklanıncaya kadar Meydandan gitmeyeceklerin söylüyorlar. Seçim sonuçları Perşembe günü açıklanacak. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com